středa 30. listopadu 2016

Tak padne náš svět - Megan Crewe

Orig. název: The Way We Fall
Počet stran: 312
Žánr: dystopie, sci-fi
Nakladatelství: Egmont
Série: Fallen World
Orig. vydání: 2012
Vydáno v ČR: 2012
Anotace: Začíná to jako svědění, kterého se nemůžete zbavit. Pak přijde horečka a šimrání v krku. Pár dní nato budete vykládat svá tajemství na potkání neznámým lidem, jako by to byli vaši staří přátelé. Za další tři dny vás postihnou paranoidní halucinace.
A pak budete mrtví...
Šestnáctiletá Kaelyn žije na ostrově nedaleko pobřeží. Když její nejlepší kamarád odjíždí studovat na pevninu, vůbec ji nenapadne, že ho možná už nikdy neuvidí. Ale pak její malou ostrovní komunitu postihne podivná virová epidemie. Počet mrtvých narůstá a vláda dá ostrov do karantény: nikdo nesmí z ostrova odjet, ani se na něj vrátit.
Ti, kteří jsou dosud zdraví, musejí bojovat o tenčící se zásoby potravin, aby neztratili naději na přežití. Zatímco svět, který Kaelyn znala, se kolem ní hroutí, ona nachází nečekané spojence, přátelství i novou lásku. A když ji virus začne okrádat o přátele a rodinu, ze všech sil se snaží udržet si víru, že musí existovat způsob, jak zachránit lidi, kteří jí jsou nejdražší.

Na začátku je krásné věnování, které zahřeje u srdce.

 


Příběh začíná psaní dopisu Kaelyn Leovi ,kamarádovi, který žije na pevnině, zatímco Kaelyn na
ostrově. Při jeho odjezdu se ti dva moc nepohodli a Kaelyn toho lituje. Hlavní postava Kaelyn je celkem obyčejná trochu stydlivá a proto ze rozhodla, že to tento školní rok změní a snaží se mluvit s lidmi, se kterými by se normálně nedala do řeči. K této knize nemám co říct je prostě průměrná.


Obálka: Na první pohled mě moc nezaujala, ale je na ní jasno, že jde o dystopickou knihu. Dále je vidět, že autorka není egoista, protože její jméno je na obale uvedeno malým písmem. Jsem ráda za paperback, ke knize to více sedí. Anotace je napsaná hezky, víte co máte čekat.
Líbilo/nelíbilo: Jednoduše napsaná kniha nad kterou nemusíte moc přemýšlet. Pokud předpokládáte, že hlavní hrdinka a její nejbližší budou mít štěstí s nákazou, tak se mýlíte. Ano, umře někdo blízký  hrdince, což je vlastně dobře, aspoň to není tak suché. Docela mě zklamalo, že jsem se u smrtelné nákazy neklepala. Autorka mě pořádně nepřivedla do děje. U knih, které se mi líbily se vždy spojím s hlavní postavou, ale zde jsem si přišla jako přihlížející a to mi vadilo. Lepší by bylo, kdyby v knize byla více romantika, ale bohužel není. Nejlepší čas na přečtení knihy bude po dočtení tlusté náročné knihy. Tato recenze je jedna z těch kratších, protože tato knížka je jednoduchá a nevím co bych Vám k ní mohla říct. Určitě si přečtu druhý díl, ale jenom díky nadprůměrnému  konci. Tuto knihu Vám neodvracím ani nedoporučuji, pokud Vás zaujala anotace jděte do ní, pokud ne, není to nic pro Vás.
Hodnocení: 60%

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.