úterý 13. prosince 2016

Christmas book tag ⛄☆

Vánoce jsou už za rohem a na spoustě blozích sem narazila na tento tag. Jelikož jsem zatím žádný nedělala, tak mi dejte vědět, jestli by Vás tagy u mě na blogu bavily. :)
1. Stromeček - Kterou knihu by sis nejvíce přála najít pod stromečkem?
No, kdyby to měla být jenom jedna kniha, tak to bych asi nebyla správná knižní bloggerka. :D
Přesto bych nejvíce chtěla knížky z mého wishlistu odkaz zde, nejradši si však přeji Naslouchače od Petry Stehlíkové a Solitaire od Alice Oseman.Anotace: Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit.
V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin.
Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musí sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem.


2.Rodina - Se kterou knižní postavou bys nejraději strávila Vánoce?
Tak v tom jsem nerozhodná dám Vám na výběr ze tří. Rozhodně Cath z Fangirl, která by mi pomohla zdokonalit blog a mé psací schopnosti. Druhý by byl Will z knížky Ztracený svět v Podzemí a Vánoce s ním bych chtěla strávit v Kolonii, protože jsem vždy chtěla vidět, jak to tam dole vypadá. Samozřejmě jako milovník fantasy určitě někde na nějakém místě, kde je magie a tudíž v Rowanské akademii s Maxem a Davide a mým milovaným Connorem z knížek Tajemství gobelínu.
3. Ozdoby - Jakou knihu sis koupila pouze kvůli obalu?
The Bone Season/ Kostičas, tuhle knížku jsem koupila v Neo Luxor za 100Kč, jenom kvůli anglickému obalu, který se mi líbí víc než český, ale nebojte určitě si ji plánuji taky někdy přečíst.
Anotace:Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel"– je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci,nejkrásnější a  zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…
4. Koledy - Která kniha ti vlezla do hlavy a nemohla jsi na ni přestat myslet?
Znovu bych tu opakovala sérii Podzemí tentokrát poslední díl Poslední cesta do podzemí, protože poslední věta v knize mi dala naději, že by mohl být další díl a tudíž co jsem udělala, ano, začala jsem si ho vymýšlet sama. Bohužel touhle větou opravdu autoři zakončili svoji sérii. Další by byla knížka Květy z půdy recenze tady.
5. Dárek - Která kniha ti přinesla největší překvapení?
Fangirl, tuhle knížku od Rainbow Rowell jsem vůbec číst nechtěla, ale po optání knihovnice jsem se dozvěděla, že je to první díl od Nedej se a řekla mi, že jestli chci číst Nedej se, tak nejdřív musím přečíst Fangirl. Nejenom, že to co mi řekla byla blbost, ale za její hloupost jsem si přečetla jednu z mých nejoblíbenějších knih. Takže paní děkuju, ale taky neděkuju.
6. Pohádky - Jaká je tvá oblíbená dětská knížka, ke které se ráda vracíš?
To je těžké, ale hodně se mi stále líbí Krátké pohádky pro unavené rodiče od Michala Viewegha. Moc vtipná kniha, která je vhodná i jako dárek pro maminku či tatínka.

Anotace: V obsáhlé tvorbě nejpopulárnějšího českého spisovatele se nyní poprvé setkáváme s pohádkami. Vypráví se v nich o čtyřleté Sáře a její dvouleté sestřičce Báře, neméně však o jejich mamince a tatínkovi. Oproti rozsáhlým klasickým pohádkám mají například tu výhodu, že každý z příběhů lze přečíst dětem do deseti minut. Kromě toho se v nich ukrývají peprnější doušky, jež ocení zejména unavení rodiče. Těžko tedy rozhodnout, zda je knížka určena především dětem, nebo dospělým. U těchto pohádek-nepohádek si však určitě přijdou na své jedni i druzí, protože je autor napsal tak, aby se nikdo nenudil.


7. Sníh - Jakou knihu bys nejradši zahrabala hluboko do sněhu a proč?
Rozhodně nějaké učebnice. :D
8. Zvoneček - Jakou knihu je nejlepší číst o Vánocích a proč?
Tohle má každý individuální, jelikož je na Vánoce více času na čtení, každý čte knížky, které čte každý rok př. Harry Potter já to mám stejně s knížkami Tajemství gobelínu.
To je vše z dnešního tagu a určitě mi dejte vědět jak jste na tom vy s tímto  tagem. Vaše Carol. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.