pondělí 26. prosince 2016

Knižíšek 2016


Krásné vánoční svátky, doufám, že jste si pořádně užili Vánoce. Já tenhle rok Vánoce  moc neprožívám. Přesto jsem dostala nějaké dárky(hlavně knižní) a chci se s vámi o ně podělit. Tento článek chci zařadit do kategorie více povídací, dozvíte se zde více, než jen co jsem dostala k Vánocům. Nejdřív se s vámi chci podělit o pár myšlenek. Jako první mě napadá, že nebudu dělat Bookhaul za prosinec. Sice jsem dostala nějaké poukázky do knihkupectví, ale knihy, které si za ně koupím zařadím do Bookhaulu za leden a také je určitě uvidíte na mém instagramu odkaz tady. Přejdu dál, dočetla jsem Skleněný trůn a jsem z toho nesvá na jednu stranu mě to hodně bavilo, ale... No, více se dočtete v recenzi. Měla jsem v plánu číst další díl, čili Půlnoční  korunu, ale k Vánocům jsem dostala knížku, která je vánoční a asi bych na ni v létě neměla náladu. Je to......Vánoční zázrak od Jaye Ashera.
O tuto knížku jsem soutěžila na různých blozích, ale měla jsem smůlu a žádnou nevyhrála. Však díky Ježíškovi ji mám taky a po dopsání článku se na ni vrhnu.
Anotace: Sierra vede dva životy. Jeden v Oregonu, kde její rodina vlastní farmu vánočních stromků. A druhý v Kalifornii, kam před Vánocemi jezdí stromky prodávat. A opustit jeden vždycky znamená, že jí schází ten druhý. Tak to je až do posledních Vánoc, kdy Sierra potká Caleba. Caleb je vzorný kluk, jen před lety udělal obrovskou chybu a platí za ni dodnes. Ale Sierra nedá na jeho minulost a rozhodne se mu pomoct. To samozřejmě vyvolá vlnu nesouhlasu, falešných dojmů a podezření, ale Caleb se Sierrou přijdou na to, že jedna věc je silnější než tohle všechno: pravá láska

Druhou knihou je Skrytý svět od Williama Horwooda. Skrytý svět jsem si nadělila sama a vlastně vůbec nevím proč. Naštěstí tuhle knihu jsem koupila na databázi knih, takže nebyla tak drahá.
Anotace: První kniha série nazvané podle čtyř ročních období seznamuje čtenáře se Skrytým světem, světem hyddenů, místem, které je zahalené neviditelným pláštěm pro oči lidí. Mezi světem lidí a světem hyddenů existují průchody, ale hyddenové, ač o existenci lidí ví, zůstávají lidem skrytí. Až na příležitostné výjimky, kdy se oba světy setkají.K jednomu takovému setkání dochází ve chvíli, kdy hyddenové - malé bytosti žijící na okraji světa lidí - vyšlou jednoho ze svých, mladého chlapce jménem Jack, aby žil mezi lidmi, v naději, že by mohl jednoho dne naplnit dávné proroctví a nalézt to, co bylo ztracené patnáct set let. Je to kousek skla a kovu, ztracený úlomek legendární Sféry, kterou vyrobil největší z anglosaských kovářských mistrů Beornamund, a která ve svém jádru skrývá jiskru Ohňů vesmíru, kterou Beornamund v hněvu ukradl bohům.Ústředními postavami příběhu jsou čtyři hyddenové, vážení občané hyddenského města Brumu, přátelé na život a na smrt, kteří znají proroctví o Beornamundovi a ve snaze ho naplnit poruší i staletí trvající tabu a vmísí se do lidských záležitostí. Pomáhají Jackovi a provázejí ho na jeho nelehké cestě, jak ve světě lidí, tak ve světě hyddenů. Jack se při svém putování setkává s Katherine, dívkou, které při tragické nehodě zachrání život, a toto osudové setkání mění celý jeho život. Oba jsou se světem hyddenů spjati víc, než sami tuší.Jejich nedobrovolná cesta do nebezpečného Skrytého světa jim odhalí mnohé z jejich předurčeného osudu. Společně se svými hyddenskými přáteli se zúčastní finálního mocenského střetnutí ve městě Brumu a dokončí tak své poslání, jež má zachránit oba světy před zničením.

Další knihou v pořadí 3. je Země příběhů - Kouzelné přání od Chrise Colfera. První co mě napadlo, když jsem ji viděla, že už kvůli krásné obálce ji musím mít. No, mám ji.
Anotace: Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…

Mezi ty nejhezčí knihy, které uvidíte patří Illuminae - Amie Kaufman, Jay Kristoff. Vůbec nevím o čem knížka je, ale zase když jsem viděla obálku, hned jsem si řekla to bude super fotka na instagramu.
Anotace: Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

Předposlední knížku co jsem dostala je Kostičas napsaný Samanthou Shannon. Doma mám dvě vydání anglické a nyní i české. Nejsem moc dobrý anglický čtenář, takhle jsem se chtěla pojistit a přála jsem si české vydání.
Anotace: Příběh začíná v roce 2059. Devatenác­tiletá Paige Mahoneyová pracuje v londýnském kriminálním podsvětí, kde působí jako jakási „spojka" či „posel" – je krajinochodec, zvláštní typ jasnovidce, a díky svým schopnostem se dokáže vnořit do mysli druhých lidí. Žije v represivním režimu Scion, kde páchá velezradu už jen tím, že dýchá. Jednoho dne se její život navždy změní. Je přepadena, unesena a převezena do někdejšího Oxfordu, města, které před dvěma sty lety zmizelo z map. Tam je Paige vydána na milost a nemilost Strážci, nejkrásnější, ale zároveň nejděsivější bytosti, jakou kdy potkala…

Poslední knihou ne knihou  je Star wars Tajné dokumenty povstalců. Kniha byla vydaná díky novému filmu Star wars Rogue one, který byl úžasný. Na fotce vidíte další Star wars přírůstky např. skleničky, pyžamo a hrneček s droidem K. Jsem strašně nadšená tohle byly jediné dárky, které jsem nevěděla, že je dostanu.

 


To je z dnešního článku vše. Určitě mi napište co hezkého jste dostali vy.
Vaše Carol. :)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.