úterý 27. prosince 2016

Tajemství gobelínu 2. díl - Na pokraji zkázy - Henry H. NeffPOZOR MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY Z PRVNÍHO DÍLU!!!!!!
Orig. název: The Tapestry - The Second Siege
Počet stran: 468
Žánr: fantasy, dobrodružné
Nakladatelství: Fragment
Původní vydání: 2008
Vydáno v ČR: 2009
Série: Tajemství gobelínu
Anotace: Temné síly se spojují, aby se zmocnily Thovtovy knihy, která je dobře ukrytá a jejíž stránky obsahují klíč ke stvoření a rozluštění počátků života. Pod ochranou a vedením neohroženého agenta Coopera se Max McDaniels a David Menlo pouštějí do pátrání po Knize, aby ji uchránili před démonem Astarothem, který by její tajemství zneužil k nekalým záměrům s osudnými následky pro lidstvo. Astaroth je po staletích uvěznění zase na svobodě a ve světě za branami Rowanské akademie dochází k hrozivým změnám: netvorové škrábou na okna, staré spory se rozhořívají a vlády většiny zemí padají jedna za druhou.
Max a jeho spojenci se ocitají daleko od domova, odříznuti na území nepřítele, a musí putovat Evropou, sestoupit do proslulé frankfurtské Dílny, čelit nebezpečím Černého lesa… a překročit hranice našeho světa.


Obálka: Jako vždy jsem na strýčku Googelovi hledala, a našla dvě různá anglická vydání. Jednou z nich se inspiruje česká obálka. Novější vydání je také pěkné, ale od minulé recenze na Tajemství gobelínu 1.díl jsem na ni změnila názor. Minule jsem z ní byla uchvácena, po lepším prohlížení starší obálky jsem si uvědomila, že celý příběh od věcí po místa, až po postavy kompletně vše je na ní vyobrazeno. Novější obálka není s příběhem tolik spojená jako ta starší, aby tvořily dokonalý celek. Abych zhodnotila obálku, jsem ráda, že máme obálku jakou máme. :)
starší vydání
novější vydání

Autor: Od minulé recenze se autor nijak nezměnil (kupodivu :D).Odkaz na autorovi stránky zde.

Líbilo/nelíbilo: Ve srovnáním s 1.dílem je 2. díl více dobrodružný. Autor nás jeho příběhem přenáší z Rowanské akademie do známých zemí v Evropě, ale to nestačí, příběh zasahuje i do jiného Světa. Dozvídáme se více o záhadném původu Maxe McDanielse. Objevuje se zde spousta nových postav, konečně zde přímo potkáváme Astarotha (nejchytřejšího démona), který mi nepřišel ani tak zlý. Jistě udělal spoustu hrozných věcí a spoustu jich ještě udělá, přesto byste ho netipli na největší hrozbu Světa, docela mi připomínal Connora. :) Další novinkou je Dráha, kterou zhotovila pro Rowan Frankfurtská dílna, na které Max jen září a oceňuje to i Jurij Viljak velitel Rudého oddílu. Nyní, když nad tím přemýšlím, hodlám tvrdit, že první díl je jenom kratičký úvod k celé sérii. Pro mě je 2.díl nejlepší kniha této série na jedné stránce se toho tolik stalo, že jsem nemohla přestat číst. Po
dočtení si říkám: ,,Jak se všechny události stihly vejít do jedné knihy?" Při hledání obrázku jsem narazila na další díl této série a musím říct, že mě to překvapilo, vůbec jsem netušila, že jsou celkem 4 díly. Ach jo, proč nepřeložili poslední dva díly? :(  No, poslední musím zmínit krásné ilustrace, které zhotovil sám autor.
Jak už jsem říkala v minulé recenzi celá série patří mezi mé nejoblíbenější. Předem hlásím, že nehodlám číst 3.díl, protože je opravdu hodně otevřený. Pokud čtete v angličtině často a jde vám to, určitě si přečtěte další dva díly v angličtině a dejte mi vědět, jak to skončilo. Pro ty, kteří v angličtině nečtou, doporučuji skončit 2.dílem.
Hodnocení: 101% :D 
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.