pátek 23. prosince 2016

Tajemství gobelínu 1.díl - Probuzení Astarotha - Henry H. Neff
Orig. název: The Tapestry - The Hound of Rowan
Počet stran: 384
Žánr: fantasy, dobrodružné
Nakladatelství: Fragment
Série: Tajemství gobelínu
Orig. vydání: 2007
Vydáno v ČR: 2009
Anotace: Odhalte záhadu prastarého gobelínu! Dvanáctiletý Max žije v Chicagu se svým otcem poklidný život až do chvíle, kdy při návštěvě muzea narazí na starý gobelín. Ten mu vyjeví záhadný motiv a zahraje magickou melodii a od té chvíle se začnou dít podivné věci. Max objeví v kapse dopis s nabídkou ke studiu na tajné Rowanské akademii, která připravuje vyvolené studenty na odvěký boj s tajemným zlem. Na různých místech světa se ztrácejí děti, které měly dorazit do stejné školy jako Max. Z muzeí se ztrácejí obrazy. Max si uvědomuje sílu, která se v něm probouzí a zároveň ho i děsí. Vždyť nepřítel je možná docela blízko...

Příběh: Krásná fantasy knížka, která strčí do kapsy i Harryho Pottera. Max McDaniels je obyčejný kluk, který se s tatínkem vzpamatovává ze ztráty maminky. Každoročně jezdí na narozeniny maminky do muzea a zde se stane ta věc s gobelínem viz.anotace. Od té doby má Max pocit, že ho někdo sleduje a to se pak ukáže pravdou. Přes příjemné i nepříjemné setkání  Max nakonec nastoupí na Rowanskou akademii, kde potká své kamarády talentovaného Davida a vtipného Connora. Na Rowan začíná útočit starý Nepřítel a celá akademii je v pozdvižení. Max v sobě objeví něco, co se dřív snažil držet uvnitř, ale to něco se silně dere ven. Je to dobré nebo špatné?
Obálka: V angličtině jsem našla dvě obálka a od té jedné se ta naše neliší. Ta druhá se mí líbí mnohem víc, ale dá se to přežít. Já sama nemám v oblibě, když je na obálce postava, ale tady mi to moc nevadí, protože je kreslená. Přesto jsem nakreslila svůj vlastní návrh obálky. Co na něj říkáte?

Autor: Pochází z Chicaga. Probuzení Astarotha je jeho první román.


Líbilo/nelíbilo: Pro mě jako pro čtenáře, který četl jenom první díl Harryho Pottera a vůbec ho nezaujal, ale hlavně pro ty, kteří nemají rádi Harryho, kvůli jeho propagaci je tohle super kniha. Samozřejmě od ostatních uslyšíte jak je to okopírované od Harryho Pottera, ale já si stojím za tím, že je spoustu knih na téma: zázračné dítě, kouzelnická škola, magie a nemusí to být hned kopírky Harryho Pottera. Druhý díl Vám můžu říct, že se vůbec ani v nejmenším nepodobá Harrymu.Určitě si zamilujete Connora, který je neskutečně vtipný.Já jsem z knížky unešená 1. je vtipná 2. je to fantasy žánr a magie 3. nádherné ilustrace, které autor dělal sám. No a ještě obsahuje mapu. Počet stran je teda vyšší, ale ani na jedné stránce se nenudíte.

 Tohle je moje jedna ze tří nejoblíbenějších sérií, bohužel poslední díl není přeložený, což mi trhá srdce. Budu velmi vděčná, jestli někoho moje recenze zaujme a začne uvažovat nad přečtením aspoň prvního dílu. Druhý díl Vám můžu říct, je ještě vtipnější a zábavnější, protože se neodehrává nejen na území Rowanské akademie. :)
Hodnocení: 100%


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.