pátek 2. prosince 2016

TBR prosinec 2016 - vánoční ☃Ahoj! Vítám Vás u prvního vánočního článku. Toto je nový formát, ale většina ho znáte z jiných blogů. Jedná se o seznam knih, které bych chtěla přečíst za daný měsíc. Dnes to bude seznam knih na prosinec. Bohužel vůbec nevím zda vše dodržím, nejen že nejsem pečlivá a poctivá na takové to seznamy, ale je období Vánoc a to určitě najdu nějaké knihy pod stromečkem, které si budu chtít přečíst jako první, samozřejmě se budu snažit jak to půjde. Tento článek má sloužit jako inspirace, třeba na dárek pro kámošku, kamaráda a nebo si nějakou z těchto knih můžete
přát k Vánocům Vy.

Jako první tu mám knihu Květy z půdy  od Virginie C. Andrewsové, kterou už čtu strašně dlouho a ráda bych ji konečně dočetla. Určitě na ni bude recenze. Nevím vůbec jak je to možné, že ji čtu takhle hrozně dlouho, to se mi nestává. Rozhodně to není tím, že by byla špatná, ale moc mě nezaujala a to mám doma další díly a přemýšlela jsem, že bych je na databazeknih.cz prodala. No uvidím až ji dočtu.Anotace: Po smrti otce zůstávají sourozenci Christopher, Cathy a dvojčata Cory a Carrie se svou matkou sami. Ta ovšem nemá peníze a tak se rozhodne pro riskantní návrat k velmi bohatým rodičům, kteří ji ale vydědili. Děti zavře do podkrovního pokoje a s pomocí své zlé matky jim nosí potřebné věci k přežití. Dětem vlastně nic neschází, kromě čerstvého vzduchu, živých květin a pocitu volnosti. Na půdě, kam je přístup jen z onoho pokoje si vybudují papírovou "zahradu" kde si můžou pětiletá dvojčata hrát. Postihne je ale nejedno úskalí, největším problémem začíná být dospívání Christophera a Cathy, kteří se do sebe bezhlavě zamilují...Další knížkou je Mluv od Laurie Halsové Andersonové, kterou mám z Martinus.cz a mohly jste ji vidět v minulém unboxingu, odkaz zde: Unboxing #2 .Tato kniha mě zaujala svými krásnými deskami a anotací a poté když přišla tak i grafikou. Není divu, tato kniha má více než 3 ocenění. Plus také není tak dlouhá cca 197 stran. Na tu se moc těším a doufám, že nezklame.
Anotace: Jsi si jistá, že tobě se to stát nemůže?!
Melinda Sordino nastupuje do prvního ročníku na Merryweatherskou střední s cejchem na čele. Potom co zavolala na závěrečný školní večírek policii, se s ní skoro nikdo ze spolužáků nebaví. Už jen cesta do školy představuje pro Melindu obrovské sebezapření, následují však o nic méně trýznivé hodiny a hodiny se spolužáky, kteří ji ostentativně přehlížejí. Melinda se uzavírá do sebe a čím dál více se izoluje od svého okolí. Málokdo by si všiml, že téměř nemluví, a už ani nikoho nezajímá, proč tehdy na policii zavolala...
Jako předposlední tu mám sérii Tajemství gobelínu- Probuzení Astarotha a Na pokraji zkázy. Tohle bude můj první re-reading, protože tuto knihu jsem četla přesně před rokem a musím si ji přečíst znovu. Přirovnala bych ji k takovému hodně zmodernizovanému Harrymu  Potterovi.(Toto rozhodně není urážka Harryho ani těchto knih!!) Třetí díl číst nebudu moc mě nenadchnul a čtvrtý díl bohužel není přeložený. První kniha má 384 stran a druhá 468.Tyto knížky jsou opravdu skvostné jak po literární stránce, tak i umělecky. Autor Henry H. Neff ji dokonce sám ilustroval a moc se mu to povedlo. Knížky vždy obsahují mapu a tu já ráda. Jediné mínus je vzhled samotné knihy, který může odradit čtenáře. 
Anotace první knihy: Max McDaniels vede poklidný život na předměstí Chicaga, ale jen do chvíle, kdy narazí na záhadný keltský gobelín, na kterém je zobrazen mytický výjev z Honu na býka v Cooley. Od toho okamžiku se o Maxe a jeho gobelín zajímá spousta podivných a neznámých lidí. Kvůli svému objevu se dostane až do Rowanské akademie, tajné školy, kde ho čekají úžasné věci: tvorové z říše fantazie, náročná výuka a jeho vlastní observatoř v budově zámku na mořském pobřeží.Ale čekají ho i věci temné. Když se Max dozví, že na různých místech zeměkoule beze stopy mizí obrazy nevyčíslitelné ceny a nadané děti, ocitne se v křížové palbě odvěkého boje dobra a zla. Má-li přežít, bude se muset spoléhat na skrytou síť agentů a mystiků, na talent svého spolubydlícího a na zvláštní sílu, kterou v sobě objevuje a z které jde strach.
 
Poslední knižní série, kterou budu pokračovat i v novém roce je Skleněný trůn od Sarah J. Maas. Doma mám zatím všechny vydané díly a moc se na ně těším, řekla bych, že svou bílou barvou působí vánočně. Velmi mě zaujala anotace, ale slýchávám, že první díl je nejslabší no tak uvidím, jak na tom budu já. Nemůžu vynechat ty překrásné desky knih, které jsou stoprocentně originální.
Anotace k první knize: Celaene je od dětství trénovaná k jednomu jedinému úkolu – stát se tím nejlepším zabijákem na světě, rychlým, tichým, neodhalitelným a všehoschopným. Ovšem během výcviku se pokusí o útěk a je odsouzena k trestu smrti. Nemilosrdný král vládnoucí železnou rukou jí nabídne poslední šanci – stane se královským šampionem a nastoupí do hry o přežití. Jestliže porazí dalších 23 šampionů, získá svobodu.
Ovšem její soupeři umírají nejen při soubojích, ale i za tajemných okolností – Celaene teď o svůj život bojuje nejen se soupeři, ale i s něčím tajemným a děsivým, co se skrývá v pozadí.
 


Toto je pro dnešní vánoční článek vše. Vaše Carol.  📖 ☺
 
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.