neděle 18. prosince 2016

Unboxing #3

Ahoj!
Dnes mám pro Vás další rozbalování. Jedno by měl být balíček ne úplně knižní. Další dva už obsahují určitě knihy. :)
 První balíček je od slečny, která po zveřejnění mého článku o tom, co je na mém wishlistu mi napsala, že by mi mohla nějaké knížky prodat, no domluvili jsme se a koupila jsem si od ní dvě.


Tadá první knížka je Ptačí zpěv anotace: Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.
Druhá je V podsvětí anotace: Linda Ainsleyová byla nucená prchnout z domova, z města, které od okolní zpustošené krajiny odděluje energetická zeď, a od té doby touží po jediném – najít svého bratra Badyána. Už ji unavuje věčně utíkat a žít ve strachu a věří, že právě Badyán to může zastavit. Pátrání po něm ji zavede do podzemního města Léthé. Města, které sužují obavy z jeho zakladatele, záhadného Prométhea, a místní pořádkové služby. Aby se Linda dozvěděla pravdu o tom, co se stalo s jejím bratrem, musí se Prométheovi postavit. Vypořádat se s vlastním strachem se už naučila, dokáže se ale vypořádat i s pravdou, kterou chce znát?


Další balíček je z eshopu knižní vesmír a bohužel mamka přede mnou balíček otevřela, takže tady nemám fotku z rozbalování.
Tak přišla mi svíčka Jitřní poutník - Narnie, tužka z citátem z knížky Obraz Doriana Graye -,,Nikdy neodkládám na zítřek, co lze udělat pozítří." Jsem úplně nadšená, svíčka krásně voní. Přirovnala bych to k citrusům a svěží vůni. Musím říct, že jsem si vůni víc představovala jako slané moře.

Bohužel mi svíčka přišla v trochu horším stavu, trochu bouchnutá a s dírou. Navíc knot není uprostřed, takže svíčka nebude hořet rovnoměrně. :( No, snad to příště bude lepší.:)


Poslední balíček je od samotného autora knížky. Autor se semnou spojil přes facebook a opravdu moc děkuji za knihu. Richard Skolek napsal opravdu vtipnou knížku, kterou už mám přečtenou a recenze je už na blogu odkaz zde. Anotace: Kniha Moudré z nebe je dětským deníčkem, který je však určen dospělým čtenářům. Nenajdete zde žádnou literární uhlazenost, žádný vysoký styl, jen vyprávění malého kluka, který si nebere servítky, často odbíhá od tématu a plete páté přes deváté.Pro dnešní článek vše, další článek co vyjde bude doufám recenze na Moudré z nebe.
Vaše Carol.Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.