středa 28. prosince 2016

Vánoční zázrak - Jay Asher


Orig. název: What light
Počet stran: 243
Žánr: dívčí román
Nakladatelství: CooBoo
Původní vydání: 2016
Vydáno v ČR: 2016
Anotace: Sierra vede dva životy. Jeden v Oregonu, kde její rodina vlastní farmu vánočních stromků. A druhý v Kalifornii, kam před Vánocemi jezdí stromky prodávat. A opustit jeden vždycky znamená, že jí schází ten druhý. Tak to je až do posledních Vánoc, kdy Sierra potká Caleba. Caleb je vzorný kluk, jen před lety udělal obrovskou chybu a platí za ni dodnes. Ale Sierra nedá na jeho minulost a rozhodne se mu pomoct. To samozřejmě vyvolá vlnu nesouhlasu, falešných dojmů a podezření, ale Caleb se Sierrou přijdou na to, že jedna věc je silnější než tohle všechno: pravá láska
Obálka: K tomu nemám co dodat prostě nádhera. Uvnitř jsou na každé stránce hvězdičky, které mi při čtení nevadily.


Příběh: Ocitáme se v Oregonu na farmě, kde žije Sierra s rodinou. Každý rok před Vánoci jezdí do Kalifornie prodávat stromky, je to jejich rodinná tradice už od nepaměti a navíc se právě takhle se seznámili její rodiče. I tenhle rok není výjimkou, ale Sierra tuší, že tohle bude jejich poslední rok v Kalifornii a hodlá si ho užít. Po příjezdu do Kalifornie narazí na kluka Caleba, který k nim pořád jezdí kupovat stromky. Sieře to nedá a zeptá se své kamarádky Heather, která žije v Kalifornii, zda-li ho nezná. Heather jen řekne, ať se od něj drží dál. Poslechne Sierra? Ne!Autor: Jay Asher je americký spisovatel převážně žánru Young Adult. Narodil se 30. září 1975.

Líbilo/nelíbilo: Nejdřív vám řeknu negativa, kterých je na můj vkus dost, ale přesto to krásný vánoční příběh vykompenzuje. No, rozhodně chybělo popisování postav. K tomu nejde nic říct, ale i když mi chyběl popis postupně zjistíte vlastnosti postav. Hlavni hrdinka Sierra je sympatická a prostě obyčejná holka. Caleb je neskutečně roztomilej s tím svým dolíčkem a ostatní postavy jsou úplně normální lidi. Velký mínus je konec, vůbec se mi konec nelíbil, očekávala jsem mnohem víc a to je to největší zklamání z knihy. Žádný vánoční zázrak se nestal. Přes všechny negativa mě uchvátila vánoční nálada, o které kniha je. Já, jako ne přímo odpůrce Vánoc, ale prostě je úplně nemusím, se mi to moc líbilo. Tuhle knížku si hodlám přečíst další a další Vánoce.
***
„Dobrý věci se schovávají v malých krabičkách. - Vánoční zázrak"
***
„Je to tvoje srdce. Nikdo ti neporadí, komu ho máš dát. - Vánoční zázrak
***
„Někdy je fajn darovat lidem kromě toho, co potřebujou, taky to, co chtějí. - Vánoční zázrak
***
„Rád bych věřil, že každý může mít špatnej den. - Vánoční zázrak
***
„Vykašli se na logiku. Ta neví, po čem toužíš. - Vánoční zázrak
***

Tuhle knížku doporučuji všem, i přes nedostatky, které kniha má je to vzorový příklad vánoční nálady. Uvede vás do vánoční nálady i klidně v létě. Na závěr bych chtěla ještě říct, že citáty, kterých je v knize spousta jsou snad ze všeho nejlepší. :)
Hodnocení: 85%

2 komentáře:

  1. Moc pěkné fotky a recenze :) Na knížku se také chystám, jen škoda, že jsem se k ní nedostala teď o Vánocích :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji. Myslím si, že to tolik nevadí si ji přečíst později, aspoň si prodloužíš vánoční náladu.😂😉

      Vymazat

Děkuji ti za komentář.