středa 25. ledna 2017

Dědička ohně - Sarah J. Maas

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY Z PŘEDCHOZÝCH DÍLŮ!!!!!!!
Orig. název: Heir of Fire
Počet stran: 530
Série: Skleněný trůn - 3.díl
Žánr: fantasy, YA
Původní vydání: 2014
Vydáno v ČR: 2016
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Královna, nebo zrádce? Jen ona sama rozhodne.
Celaena Sardothien přežila smrtící soutěž a zlomené srdce, ale za jakou cenu. Nyní se musí vydat na cestu do nové země, aby se poprala s temnou pravdou... pravdou o jejím dědictví, které jí může navždy změnit život a budoucnost.
Mezitím se shromažďují temné síly s cílem zotročit si celý svět. K tomu, aby je Celaena porazila, musí najít sílu jak k boji s vlastními vnitřními démony, tak také sílu k boji se zlem, které bude brzy vypuštěno.
Příběh: Celaena odjíždí do Wendlynu zabít na rozkaz krále královskou rodinu. Po spatření prince, kterého sví poddaní uctívají, ztratí vůli. Rozhodne se navštívit Maeve, která je jedna ze tří sester, které mají největší magickou moc a jsou vševědoucí. Celaena/Aelin stále nic neví o klíčích Sudby, natož kde je najít a schovat před králem Adarlanu. Ovšem Maeve je vychytralá a nedá je Celaeně/Aelin zadarmo. Na oplátku chce, aby Cealena/Aelin přijala svoji magii a rozvinula ji, v tom jí má pomoc princ Jeřáb.(v angličtině Rowan)


Obálka: I když se ta naše od anglické neliší, stejně se mi jejich líbí víc. :-) Opakuji to znovu, ale nenávidím paperback a za to má u mě obálka ohromné mínus!
 
Autorka:  Celým jménem Sarah Janet Maas narozena 5. března 1986 je americkou autorkou. Její knihy jsou jedny z nejprodávanějších na americkém trhu.


Líbilo/nelíbilo: Ve třetím díle Skleněného trůnu nám svůj příběh nevypráví jenom Celaena/ Aelin, ale i nová postava Manon ježibaba z rodu Černozobých. Dále mezi vedlejší postavy, které vypráví svůj příběh patří princ Dorian a jeho nově objevená magie, se kterou mu pomáhá jeho nová přítelkyně, dále tu máme známého Chaola s jeho novým spojencem bratrancem Aelin Aedionem. To je můj týpek :-)

Co se příběhů týče příběhů Aelinin se mi zdál nudný a pod pojmem rozvíjení magie jsem si představovala něco o hodně magičtějšího. Pro ty, kteří čekají spoustu magie smůla. Manonina část knížky byla úchvatná krvelačná boží, protože to bylo v knížce něco nového. Postava Manon je hodně podobná Celaeně, ale je na ní více zajímavé, jak se snaží potlačit své city a snaží se být pravou ježibabou.

Začátek knížky se dlouze vlekl a musela jsem se přemáhat přečíst byť jen jednu stránku, což dle počtu stran knihy je horor. Po prvním a druhém dílu Skleněného trůnu, kdy jsem si četla až do jedné v noci mě třetí díl vážně zklamal.
Můj názor na Dědičku ohně je smíšený, protože konec je neuvěřitelný. Posledních pár kapitol jsem četla s pusou otevřenou údivem. Co autorka stihla napáchat na posledních stránkách by vydalo na samostatnou knihu. Zabila oblíbenou postavu, všechno změnila k horšímu. A co provedla Dorianovi? To jí nikdy neodpustím!Sarah J. Maas si koncem Dědičky ohně připravila půdu pro napínavé pokračování 4.dílu Královna stínů.
Hodnocení: 80%

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.