neděle 22. ledna 2017

Půlnoční koruna - Sarah J. Maas


MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY Z PRVNÍHO DÍLU!!!!!!
Orig. název: Crown of  Midnight
Počet stran: 396
Série: Skleněný trůn - 2.díl
Žánr: fantasy, YA
Původní vydání: 2013
Vydáno v ČR: 2016
Nakladatelství: CooBoo
Anotace: Celaena se stala královou bojovnicí a má za úkol pro něj dělat tu nejšpinavější práci. Ovšem sama dobře ví, že král je mimořádně krutý a jeho chování ovládá tajemné zlo. Proto se snaží odhalit jeho tajemství, ale přitom mu nezavdat příčinu, aby ji podezíral. Rozehrává tak smrtelně nebezpečnou hru, v níž jde nejen o její život, ale i o život všech jejích přátel. A jedné noci se stane to, čeho se nejvíce obávala a co její život rozmetá na kousky...
Příběh: Ve druhém dílu Skleněného trůnu se příběh převážně odehrává ve Skleněném hradu, ale nyní se Celaena stala Královou bojovnicí a za vykonáním své práce cestuje do Zlomuvalu, kde potká svého dávného přítele. Pracovat pro krále Adarlanu, znamená zašpinit si ruce a konečně se nám zde Celaena ukazuje jako prvotřídní vražedkyně. Pokud jste v prvním dílu nesnášeli milostný trojúhelník, tak nebojte, ve druhém dílu si Celaena vybere toho pravého, avšak žádná láska netrvá věčně. Mezitím co si Celaena špiní ruce za krále, král neotálí a získává si čím dál větší území, bez pomoci vojáků, které Chaol - kapitán stráží mu navrhuje. Král Adarlanu před lety zakázal a zničil magii, někteří ví, že to ovšem není úplně pravda.
Obálka: Paperback vážně? Samotná obálka nádhera, ale paperback? Nechápu.

Autorka:  Celým jménem Sarah Janet Maas narozena 5. března 1986 je americkou autorkou. Její knihy jsou jedny z nejprodávanějších na americkém trhu.


Líbilo/nelíbilo:
Pro mne jako milovníka příběhů lásky s magií má za mě milostný románek v tomto díle ohromné plus, přesto se nemusíte bát, děj je tak napínavý, že přečtete knihu jedním dechem. Opravdu oproti prvnímu dílu má druhý díl spád. Aby všeho nebylo málo autorka nám ukazuje, že má nad svými postavami moc, a proto se ve druhém díle s námi loučí oblíbená postava.
Zatímco v prvním dílu jsme se jen okrajově seznámili s hlavními postavami v Půlnoční koruně na povrch vyplují i jejich tajemství, která se budou rozvíjet ještě ve třetím díle. Jediné mínus, které jsem našla a to další spoilery. Mám pocit, že autorky slabá stránka jsou spoilerovat si další díly. Nerozlišuje rozdíl mezi navnadit a vyzradit.
Celaena se dostala do starých kolejí a vraždí jako dřív nelítostně a tiše. Když přímo před očima prince Doriana a svého milence vykuchala člověka, říkala jsem si, to je ta Celaena, na kterou jsem čekala.


***
„Jsou věci, které uslyšíme ušima, ale jiné zaslechne jen tvé srdce.

***


Pokud jste měli pocit, že vám v prvním díle něco chybí, ve druhém to naleznete.
Hodnocení: 97%2 komentáře:

  1. Druhý díl byl mnohem lepší než ten první, tato série se díl od dílu zlepšuje, takže se máš určitě co těšit na další :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Třetí díl mám už přečtený a bohužel se mi tolik nelíbil.:(

      Vymazat

Děkuji ti za komentář.