středa 1. února 2017

Knižní přírustky - leden 2017

Vítám všechny čtenáře u nového Bookhaulu, který bude plný spoustou nádherných knih. Zase jsem zhřešila a mám tu 10 knih. Opravdu hrůza, ale na mou obranu, bylo pololetní vysvědčení a za to jsem dostala hodně knížek. Napište mi do komentářů, jestli jste tento měsíc také zhřešili, nebo jste odolali a do nového roku vkročili s předsevzetím nakupovat méně knih.
První knížka prolétla celý internet a je to..........Čáry života -Veronica Roth.
Její slavná série Divergence je dobrá. První díl je výborný, druhý díl je jeden velký zmatek a třetí moc politicko-technický a konec?! Co se Divergentních povídek týče za mě rozhodně super, přesto že to byly jen dodatkové povídky, líbily se mi více než druhý a třetí díl.
Kniha Čáry života je opravdu něco jiného než Divergence. Série Divergence je dystopického žánru, ale Čáry jsou sci-fi. Recenze, které zatím na tuto knihu vyšly říkají, že se vše ze začátku motalo, ale v tom nesouhlasím. Nepřijde mi to nijak těžké na myšlení a po pár stránkách už víte, kdo je kdo a tak. Škoda jen, že tuto knížku nenapsal jiný autor/autorka, protože mi vadí, jak někteří říkají, že měla autorka zůstat u dystopických příběhů. Kdyby to napsal jiný autor a byla to jeho prvotina a nebylo to tak propagované, zaujalo by to více čtenářů a určitě by byly recenze pozitivnější. Nebojte se brzy na ni budu mít recenzi, předem prozradím bude určitě pozitivní. ;-)
Ano, mám tu Selekci od Kiery Cass. Nikdy jsem si nemyslela, že si tuhle knížku koupím. Rozhodně to není kniha, ke které mám sympatie. Jenže tento rok u nás vyjde Siréna nová série od Kiery Cass, proto jsem chtěla znát i její slavnější sérii. Rozhodně obálky patří mezi jedny z těch nejlepších o tom není pochyb. Chtěla bych znát váš názor na tuto knihu. Je to až tak moc princeznovské? Nebo je to spíše romantický příběh?


Jsem asi jedna z mála, která tuhle sérii nečetla, ale nebyl čas. Přiznám se vám, ale anotace mě vůbec nezaujala, přesto má Cinder na databázi knih 90% a to mě zaujalo. Česká obálka je podle mě odporná. Vážně ji nemohu vystát. Anglické vydání je nepřekonatelné.

Nepleťte si Koralinu od Neila Gaimana s filmem Koralína a svět za tajnými dveřmi. Abych to vysvětlila, samozřejmě film je inspirován knihou, ale je určený pro mladší děti okolo 12let. Zatímco knížka je věkově neomezená. Ve filmu je docela dost postav navíc a Koralína se v něm chová více jako teenager než dítě. Rozhodně Koralinu doporučuji, protože to co jste nepochopili z filmu pochopíte z knihy. Film za mě rozhodně jenom v angličtině. Ohledně knížky nečekejte žádné velké popisování ani zdlouhavé a těžké věty, je to jednoduché čtení.


Z Baronetu jsem si objednala sérii Dech. Ve slevě mě knížky dohromady nevyšly ani na 200Kč.
Co mě překvapilo je velikost, knížky jsou opravdu malinké. Knížky jste již mohli vidět v unboxingu odkaz zde. Anotace je vážně zajímavá. Protože příběh se odehrává ve světě, kde za kyslík, pro nás samozřejmý, se platí. Jako v každém světě se lidé dělí na vrstvy chudší a bohatší a podle toho, si také kupují dostatek kyslíku.

Mezi poslední knížky tohoto bookhaulu se řadí anglické knížky. Nedávno Klárka z blogu a instagramu Klářiny knihy dělala na insta livestream. Nevím čím na mě zapůsobila, ale hned co ukončila livestream, musela jsem si pustit její video o tom, jak začít číst v angličtině a rozhodla sem se, že bych chtěla víc číst v angličtině a hned sem letěla do Neo Luxoru a 4 si pořídila. Říkáte si, že jsem blázen, ale anglicky číst jsem chtěla umět odjakživa a navíc pokud vyfotíte anglickou knížku na instagram, budete mít více sledovatelů a liků. :D  Nyní čtu Fangirl v aj a jde to pomalu, ale baví mě to víc jak v češtině. Po přečtení nějaké věty si často říkám: ,,Tyjo, vůbec jsem nevěděla, že se tato věta dá napsat i jinak, než jak bych ji napsala já." Doufám, že jste to nějak pochopili. :D


The Siren je nová série od Kiery Cass, slavné autorky série Selekce. Zase mě zaujala zajímavá a celkem originální anotace. Pokud v aj nečtete nesmutněte, v únoru má vyjít česky. Anotace: Láska je vždycky risk i zisk Oceán zachránil Kahlen před smrtí. Je to už dávno, co ji nenechal utonout, a od té doby mu slouží jako siréna. Svým zpěvem láká bezpočet neznámých do hlubin moře, aby tak splatila dluh. Může se pohybovat také na zemi mezi lidmi, ale protože by i jediným slovem mohla způsobit smrt, musí držet jazyk za zuby. Dívá se, jak žijí obyčejní lidé a těší se, až bude taky smět hlasitě mluvit, smát se a svobodně žít. Je smířená se samotou až do konce služby… ale pak se seznámí s Akinlim. Je to kluk, který má všechno, o čem kdy snila. Vypadá dobře, je srdečný, vtipný a bezprostřední, zajímá ho nejenom její krása. Všemožně se s ní snaží komunikovat, úžasně si rozumějí a vztah mezi nimi rychle přeroste kamarádství. Ať chtějí nebo ne, jsou spojeni poutem lásky… A Kahlen chce. Jsou tu však pravidla daná Oceánem a zamilovat se do člověka? To by jistě žádná siréna neměla. Bude muset Akinliho opustit. Žádný člověk nesmí v životě poznat mořský svět sirén. Jenomže poprvé po létech poslušnosti je Kahlen rozhodnutá následovat hlas srdce.

The Fraveyard Book/ Kniha hřbitova zase od Neila Gaimana je opravdu podivná, nejen kvůli vážně divnému jménu hlavního hrdiny, ale i místu, kde se děj odehrává, podle názvu jste pochopili...na hřbitově. V knihkupectví jsem narazila na dvě verze knihy jedna, která nemá ilustrace, ale má lepší obálku a druhá tu co mám já, která má ošklivější obálku, ale obsahuje ilustrace. Tato byla o 80Kč levnější, takže bylo rozhodnuto. :)
Zajímalo by mě, proč jsou anglické knížky levnější než české. Mohlo by to být kvůli tomu, že je čtenáři tolik nekupují? :D Strašně mě baví srovnávání anglického a českého vydání, proto vám doporučuji, až někdy budete v knihkupectví se podívat do sekce English books a porovnat obálky.
Malý princ je klasika, kterou mám samozřejmě přečtenou v češtině. Přesto knížku doma nemáme a zvláštní na tom je, že jsem ji minulý rok četla jako povinou četbu, ale rozhodně vím, že jsem si nepůjčila v knihovně. Takže nevím odkud jsem ji měla. Když jsem tudíž Prince zahlédla v knihkupectví a v mém záchvatu přečíst si něco v ájině jsem ji popadla. Docela mě překvapila cena za tak hubenou knížku 200Kč, no to si děláte srandu. Já bych v češtině knížku Malého prince prodávala něco pod 200Kč a tudíž v angličtině by měla být ještě levnější. No, radši se v tom nebudu nimrat.


Holding up the universe od Jennifer Niven, také ještě napsala Všechny malé zázraky. Tu jsem ještě nečetla, ale doufám, že ji někdy přečtu. Holding up the universe v češtině by se měla jmenovat Váha vesmíru a měla by vyjít na začátku dubna. Zase mě zaujala anotace a pokud se mi Holding up the universe bude líbit přečtu si i All the bright places.

Z dnešního Bookhaulu konečně vše. Co jste si koupili vy? Jak jste na tom s anglickými knížkami?
Mějte se pěkně. Vaše Carol. :-)11 komentářů:

 1. Omgggg.. :D Holding up the Universe si taky musím kupit, zrovna za chvilku jdu na knižní nákupy! Jinak opravdu úžasné nové knihy :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuju. Také dneska půjdu do knihkupectví. Jako kdybych těch nepřečtených knih měla málo.😂

   Vymazat
 2. Já jsem si koupil dvě e-knihy. Šanci pro ducha od Simona R. Greena a Odinovo dítě. Koralínu jsem viděl filmovou, ale k té knižní se snad časem taky dostanu. Nebo na tu komiksovou.

  OdpovědětVymazat
 3. Čáry života i Selekci jsem si koupila v lednu také, tak jsem zvědavá. U Selekce se mi také moc líbí obálka a už jsem koukala i na tu Sirénu, také krásná obálka :) Cinder jsem četla, ale mě se ta obálka zrovna moc líbí :) Přeji hezké čtení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jsem zvědavá, jak se ti Čáry života budou líbit, já jsem nadšená.❤

   Vymazat
 4. Jé, máme úplně stejný vkus! Selekci miluju, tak snad se bude líbit i tobě :) Cinder jsem si nedávno taktéž pořídila, tak uvidíme... Jinak krásný článek :)

  OdpovědětVymazat
 5. Moc pěkné přírůstky :) Čáry života jsem si pořídila také a určitě chci i Sirénu, vypadá lákavě :) A navíc mě bavila autorčina série Selekce :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na Selekci jsem zvědavá. Bojím se, že to na mě bude až moc princeznovské.😂

   Vymazat
 6. Opravdu krásné knihy. Čáry života mě lákají už dlouho. A Selekce tě určitě nezkalme.

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.