úterý 21. března 2017

Knížky v mé knihovničce, které stále čekají na přečtení - 1.část


Zdravím všechny své čtenáře. :)U první části. Dnešní článek je hodně o anotacích, takže si připravte nervy. :D První vám chci oznámit, že na mém blogu se nashromáždilo přes 20 čtenářů. Moc moc moc děkuji. Přes to, že články teď nevychází tak často, jak bych chtěla, držíte semnou a za to vám moc děkuji. Přemýšlím, že po překročení 30 pravidelných čtenářů udělám giveaway. No, uvidíme.Vítám tedy nové čtenáře. Jmenuji se Karolína, ale na tomto blogu jsem jako Carol. Nejčastěji čtu knížky žánru: dystopie, sci-fi a někdy i fantasy. Už k článku. Radši nechci počítat, kolik knih v jednom článku uvidíte. To ani netušíte, že mám z bookdepository objednané další 4. :D Ach jo, v dubnu si snad žádnou knížku nekoupím.

První tu mám sérii Dech. Se stejnojmenným prvním dílem a druhým dílem Vzdor. Toto je jeden z těch případů, kdy se mi nějaká knížka zalíbí a já si ji hned koupím. Jenže to je špatně!Abych poznala, zda-li knížku vážně chci, dávám tomu zhruba týden až dva. Pokud ji po tom týdnu stále chci, je jisté, že si ji koupím a přečtu, a ne že knížka bude ležet v knihovničce. Bohužel, tyto knížky to schytaly a už docela dlouho leží v knihovně, i když v knihovničce mi leží kousky, které jsou tam mnohem déle.
Anotace:
Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom. Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než druzí – svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech.


Další je série, která ani nevím jak se jmenuje. No každopádně první díl je Ptačí zpěv a druhý V podsvětí. Knížky jsem si koupila za hubičku od slečny, která mi sama napsala. Zase, stále jsem se k nim nedostala. U této fotky navíc oceňte to, že obě série mají stejnou barevnou variaci. :D
Anotace:
Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

Další série Loď mezi hvězdami. Všichni stále opakují, jak jsou obálky nádherné a já úplně nesouhlasím. Zepředu jsou vážně krásné, ale jejich hřbety v mé knihovně vypadají fakt hrozně! Po přečtení Čar života a Illuminae jsem se rozhodla začít více číst sci-fi. Díky swapu jsem získala druhý díl této série a později si asi za 300Kč dokoupila zbylé dva díly.
Anotace:
Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby „zmrazený pasažér“ na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel. Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít...

Země příběhů: Kouzelné přání je knížka, kterou jsem chtěla přečíst ještě před vydáním druhého dílu v češtině, bohužel, nestihla jsem to. Navíc jsem zjistila, že tato série má v angličtině asi pět dílů. Pokud někdo z vás četl druhý díl, dejte mi vědět, jestli za to stojí. Nechtěla bych číst takovou bichly zbytečně. :D
Anotace:
Zazvonil zvonec a pohádky je konec… Ale jak to vlastně bylo dál? Když kouzelná kniha přenese dvojčata Alex a Connera na záhadné místo, netuší, že se jim právě splnil sen všech dětí. Ocitli se v zemi pohádkových příběhů! Brána do světa lidí se ale uzavřela a vypadá to, že není cesty zpět. Čeká je neuvěřitelné dobrodružství plné překvapení, kouzel a setkání s postavami, které znají z pohádek. Nepůjde však jen o setkání milá a příjemná. Boj dobra se zlem totiž nikdy neskončil…

Stránky světa je vzhledově nádherná knížka. Co jsem slyšela z recenzí, je to knížka přímo pro knihomoly, ale stejně nevím, o čem má být a ani to nechci vědět. Navíc CooBoo už potvrdilo překlad druhého dílu, který vyjde v létě. Tak snad první díl do léta stihnu přečíst. Abych řekla pravdu moc si nevěřím, znám se.
Anotace:
Furia Salamandra Faerfaxová žije ve světě knih. Sídlo její rodiny v sobě ukrývá nekonečnou knihovnu. Do jejích hlubin se Furia vydává pátrat po jednom velmi speciálním svazku: své vlastní dušeknize. S ním ovládne sílu a magii slov. Ale netuší, jak smrtelné nebezpečí se nad ní vznáší. Každá kniha má totiž i své tajné stránky. Její rodinu ohrožuje mocný nepřítel – a jde po krku i jí. Musí se vydat do Libropolisu, města ztracených knihkupectví, ovšem nebude to snadná cesta. Boj proti vládcům bibliomantiky právě začíná!

Nebyla bych to já, abych tu neměla Sarah J. Maas a mám tu od ní dvě knížky. Dvůr trnů a růží  a Královnu stínů. Obě mají nádherné obálky, ale jak říkám v skoro každém článku nesnáším paperbacky! Na Královnu stínů se neskutečně těším. Třetí díl mě zklamal, ale od kamarádky vím, že Královna je lepší. Se Dvorem mám problém, bojím se, že to na mě bude až moc fantasy. Nevím, jestli mi rozumíte, ale nemám ráda, když jeden příběh překypuje magií, láskou, magickými tvory atd. Jsem zastánkyně, že jeden z  příkladů, které jsem uvedla stačí!
Na fotce vidíte dvě záložky, které pro mě vyrobila Markéta moc děkuji. :) Na fotce také vidíte svíčku od Meraki candles. Svíčka je nádherná, ale krabička, ve které přišla mě zklamala. Naše česká Quacker candle posílá nádherné balíčky, tudíž jsem očekávala, že prodejce ze zahraničí bude mít něco MEGA! Smůla, svíčka přišla v bublinkovém obalu v krabičce, do které se sotva vešla a to je vše! Vážně mě zklamala. Příště si chci objednat nějakou svíčku od Biblioflames, kterou miluji kvůli její milé a hodné duši. Navíc její svíčky vypadají nádherně, ale stále čekám, až vydá svíčku, která by mě vážně zaujala.


Ostrov pokladů. Tuto knížku jsem si chtěla přečíst po zhlédnutí filmu Cesta na tajuplný ostrov, ve kterém hraje Josh Hutcherson. AAAA! Ve filmu se právě o knížce zmiňují, proto si ji chci přečíst. Jak jste mohli pochopit, film patří mezi mé nejoblíbenější. Hádejte, proč? :D :D  Knížku jsem získala spoluprací s Levnými knihami, kterým moc děkuji. Knížka přišla po třech dnech, kdy jsem prosila o spolupráci. Jak víte, snažím se číst převážně knížky v angličtině. Proto jsem nadšená, že mám knihu dvojjazyčně. Velké mínus na knížce je žlutý proužek, který informuje o zrdcadlovém textu. Je opravdu ohavný. Knížka má 237 stran děleno 2 to se rovná málo :D . Knížku můžete koupit zde.
Anotace:
Dobrodružný pirátský příběh od R. L. Stevensona začíná smrtí starého námořníka, po kterém zůstane mapa vedoucí k pokladu slavného piráta kapitána Flinta. Tuto mapu získá mladík Jim Hawkins a vydá se za dobrodružstvím plného nebezpečí...
Knížkou, kterou jsem vyhrála v soutěži u Kather se stává Odpusť mi. Megan Soutěž se konala někdy v prosinci a úplně jsem na ni zapomněla, až v únoru přišel email, že jsem vyhrála. Yes! Dlouho jsem po knížce pokukovala a nakonec skončila u mě. Je nádherná neonová, ale můj mobil to tak krásně nezachytil. Abych nezapomněla, určitě mrkněte na blog Kather odkaz tady. Má nádherné články a čte v angličtině a přiznám se, je v tom pro mě vzor. :)
Anotace:
Některá tajemství by měla zůstat skryta…
Megan nemluví. A ani nemůže. Loni v létě se stalo něco hrozného a ona slíbila, že o tom nikdy nikomu neřekne. Trápí ji strašná vina. Přišla o kamarádku, odcizila se mámě a stala se terčem posměchu spolužaček. Nebýt Luka, neměla by už nikoho.
A pak se na jejich škole těsně před závěrečnými zkouškami objeví Jasmine. Temperamentní, nádherná, upovídaná Jasmine. A chce se s Megan kamarádit. Díky ní připadá Megan život zase o něco barevnější. A nejen jí. Jasmine padne do oka i Owenovi, za kterým pálí holky z celé školy.
Jenže pak se kolem nich začnou dít zvláštní věci. Že by to byla náhoda? Nebo jim hrozí nebezpečí? Megan by ráda znovu mluvila. Ale bojí se. Protože jestli se jí hlas vrátí, bude to znamenat jen jedno. Pravdu.

Klasika George Orwell 1984. Všichni znají, všichni četli, jenom já ne. Rozhodně to chci napravit a neopomenu ani Farmu. Přiznejte se, kdo tyto dvě známé klasiky stále nemá přečtené. No, tak šup na ně. Inferno jsem dostala od Levných knih a upřímně nevím, jestli je to můj styl. Ve svém okolí neznám člověka, čí by byl. Stále se rozmýšlím, jak s knížkou naložím. Je to bichle a je v angličtině. Poraďte mi, co bych s ní měla udělat?


Z první části je to zatím vše. Snad jste se článkem nějak prokousali a neunudili k smrti.
Komentujte. Na každý komentář odpovím.
Vaše Carol. :)

8 komentářů:

 1. Gratuluji k narůstajícímu počtu čtenářů, Kájo :)
  Doufám, že se ke všem knižním "čekatelům" brzy dostaneš a že se Ti budou líbit. A s tím Infernem - já Browna miluji a naopak neznám mnoho lidí, kteří by to necítili stejně - tak mu dej šanci ;) Myslím, že i v angličtině bude velmi čtivý :) Budu zvědavá, jak to s ním nakonec vymyslíš, měj se pěkně :)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkuju moc. :) S tím Brownem to vypadá, že si ho nakonec přece jenom přečtu. Doufám, že nemusím číst ty předchozí díly, že to nenavazuje. Kdyby se mi nelíbil, tak bych ti tu knížku klidně poslala, jestli by si ji chtěla. ;)

  OdpovědětVymazat
 3. Samy pekny kousky na cekacce :) Treba Dech ma fakt super napad. Ja napsat clanek knizek co cekaji tak z toho bude nikdy nekoncici serial :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. 😂 Já jich mám taky dost. Tohle je jenom půlka a mám ještě nějaké objednané z bookdepository.😂 Nekončící seznam.

   Vymazat
 4. Série Dech a Univerzita jsou naprosto skvělé😍.
  Já bych takový článek napsat nemohla, protože to je víc jak třičtvrtě mojí knihovny. :/ Já jak knížku přečtu tak jí většinou pošlu dál a pak mi v knihovně zbývají převážně nepřečtené kousky. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jsem nevěděla, že série Dech je tolik známá a dobrá. To si ji určitě brzy přečtu.❤😉

   Vymazat
 5. Teda, pěkná kupka knih. Přiznám se, že jsem na tom ještě hůř. V knihovničce se mi hromadí knihy a já nestíhám číst. Strašně mě to štve, ale na druhou stranu také motivuje :)
  Jinak sérii "Loď mezi hvězdami" budu mít za chvilku úplnou. Také patřím mezi ty, co říkají, že jsou obálky úžasné. A hřbety mi nevadí :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.