úterý 28. března 2017

Knížky v mé knihovničce, které stále čekají na přečtení - 2.část

Zdravím čtenáři! První část jste si již mohli přečíst a nyní přicházím s druhou částí. Zase upozorňuji! Článek je hodně o anotacích a o fotkách. Žádnou z uvedených knih jsem nečetla, proto vám na ni nemůžu dát svůj názor. Dneska začneme s anglickými knihami. Mám tu The Siren/ Sirénu od Kiery Cass. Selekci jsem zatím nečetla, proto ji uvidíte v dnešním článku též. Na Sirénu se chystám už hrozně dlouho, ale znáte to škola, jiné knížky, povinná četba...  Další známou knížkou, kterou stále nemám přečtenou je Holding up the universe. Myslím si, že to je jedna z těch knih v angličtině, která je vhodná pro začátečníky. O knížce nic nevím, popadla jsem ji v Neoluxoru a letěla na tramvaj.


 Anotace:
Neobyčejná love story, která vás dostane. Neobyčejní hrdinové, které si zamilujete.
Každý si myslí, že zná dobře Libby Stroutovou. Tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „Nejtlustší holka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a ne jen co se váhy týče.
Stejně tak si každý myslí, že zná dobře i Jacka Masselina. Je to trochu podivín, ale docela ujde, říkají si jeho spolužáci na střední. Až na to, že tenhle podivínský, dost rezervovaný, i když vlastně docela sympatický kluk jen trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá.
Když na sebe Stroutová a Masselin narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama (minimálně Martin Van Burenská střední!), a malér je na světě.
 Teď koukám na databázi knih a dozvěděla jsem se, že by tato knížka měla v dubnu vyjít v češtině s názvem Váha vesmíru.
Anotace:

A pak tu máme moji srdcovku. Knížku jsem zatím nečetla, ale až si ji přečtu určitě ji najdete v Top knihách za rok 2017. Abych se přiznala, nevím, proč knížce tolik věřím, ale má nádhernou obálku, ilustrace a napsal ji Neil Gaiman, který napsal Koralinu, která se objevila v Top knihách za rok 2016, takže asi to bude ten důvod, proč do ní vkládám tolik nadějí. Miluju Gaimana. Koralina je neskutečně originální příběh plný děsů a malé holčičky, která shodou okolností má podobné jméno jako já, takže mám ke knížce větší vztah. No a jeho kniha The Graveyard book nebude určitě jiná. Děj se odehrává na hřbitově a hlavní hrdina má velmi zvláštní jméno. Už jen to zní zajímavě. Určitě si přečtěte anotaci, uvidíte, že Kniha hřbitova se objeví na vašem wishlistu. :D
Anotace:
Nikdo Owens, známý jako Nik, je normální kluk.
Byl by naprosto normální, nebýt toho, že žije na hřbitově a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim však přežije a naučí se leccos užitečného - třeba jak se stát neviditelným pro lidi.
Na malého chlapce číhají na hřbitově dobrodružství i nebezpečí - prastarý Indigový můž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer.
Ale jestli Nik někdy opustí hřbitov, bude muset čelit útoku Jacka, muže, který mu už vyvraždil rodinu...


Již zmiňovanou Selekci mám také v poličce delší dobu. Knížka mě vůbec neláká princ a milostný trojúhelník není nic pro mě. Stejně jsem si řekla, že to zkusím. Přesto doufám, že se mi to nebude líbit, abych nemusela číst další díly. :D
Anotace:
Pro třicet pět dívek je Selekce životní šancí. Příležitostí k útěku od života, který jim byl stanoven od narození. Být obklopena světem třpytivých šatů a drahocenných šperků. Žít v paláci a soutěžit o srdce krásného prince Maxona. Ale pro Americu Singerovou je Selekce noční můrou. Znamená to pro ni otočit se zády ke své tajné lásce Aspenovi, který je o kastu níž než ona. Nechce se jí odejít z domova a vstoupit do nelítostné soutěže o korunu.
Pak America potká prince Maxona. Postupně začne zpochybňovat všechny plány, které si předsevzala – a uvědomí si, že život, o kterém vždycky snila, si už nemůže v porovnání s budoucností představit.
Knížka, na kterou jsem čekala rok je tu Zrada druhý díl Univerzity výjimečných. Rok jsem na ni čekala a rok budeme zase všichni čekat, než vyjde třetí díl. Zatím jsem se neodhodlala ke čtení, ale věřím, že bude lepší než první díl. Odkaz na recenzi Zkoušky zde.

Známé Měsíční kroniky všichni znají až na mě. Doma mám jenom první díl, ale rozhodla jsem se ho přečíst až přečtu Královnu stínů. Je škoda, jak moc se liší naše obálka od anglické. Naše se mi vůbec nelíbí. :(
Anotace:
Rušné ulice Nového Pekingu se hemží lidmi a androidy. Populaci devastuje smrtící nákaza. Z vesmíru tomu přihlížejí krutí měsíční lidé, kteří čekají na správný okamžik. Nikdo netuší, že osud Země spočívá v rukou jediné dívky...
Šestnáctiletou Cinder považuje většina lidské společnosti za nepovedenou hříčku techniky a její macecha za neúnosné břemeno. Být kyborg ale má i své výhody – mozkové rozhraní poskytuje Cinder nevšední schopnost opravovat věci (roboty, vznášedla, své vlastní nefungující součástky), díky čemuž se stane nejvyhlášenější mechaničkou v Novém Pekingu. Právě tato pověst přivede k jejímu stánku prince Kaie, který potřebuje před výročním bálem opravit porouchaného androida. Princ opravu v legraci nazve otázkou národní bezpečnosti, ale Cinder má podezření, že věc je mnohem vážnější, než jí je princ ochoten prozradit.
Cinder touží udělat na prince co nejlepší dojem, ale se všemi plány je konec, když se její mladší nevlastní sestra a jediná lidská přítelkyně nakazí smrtelným morem, který sužuje Zemi už celé desetiletí. Macecha obviní z dceřiny nemoci Cinder a nabídne její tělo pro výzkum moru, což je „pocta“, kterou dosud nikdo nepřežil.
Ale netrvá dlouho a vědci zjistí, že jejich nové pokusné morče je zvláštní. Chirurgové, kteří proměnili Cinder v kyborga, něco skrývali. Něco cenného.
Něco, kvůli čemu jsou někteří lidé ochotní zabíjet…
The Bone season/ Kostičas také znají všichni a já jako vždy musím být výjimkou. Za necelou stovku jsem knížku sehnala v Neoluxoru a přiznám se, že v angličtině to nedám. Spousta slovíček, která neznám, proto ji tu mám i v češtině.

Audrey se vrací mám už doma také věčnost, ale postupem času mě omrzela. Stejně si ji chci přečíst, už jen kvůli pěknému grafickému zpracování.
Anotace:
Neobyčejný příběh obyčejné dívky…
Čtrnáctiletou Audrey spolužačky krutě šikanovaly, proto ji už řadu měsíců vězní doma strach. Lépe se cítí jen ve tmě nebo alespoň za tmavými brýlemi. Léčí se u doktorky Sarah, ale k návratu do normálního života má stále daleko. Změna přijde nečekaně – se sympatickým kamarádem jejího bratra Linusem. Audrey totiž zjistí, že právě s ním dokáže mluvit o svých obavách a psychických problémech jako s nikým jiným a hlavně kvůli němu se odváží opět mezi lidi – i když jejím prvním „vítězstvím“ je pouze společná kratičká návštěva kavárny Starbucks. Zůstane však pouze u přátelství?
Až když je Audrey o hodně líp, uvědomí si, že krize, kterou prochází, neovlivnila jenom ji, ale také její milující rodiče a dva svérázné sourozence, což je o důvod víc, aby se nemoc snažila definitivně zahnat.
Čarodějnice z Hex Hall mě stále láká, navíc je to kraťoučká knížečka. :D
Anotace:
Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem – nepolapitelným evropským čarodějem – jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.


Konec dnešního dlouhého článku. Dejte vědět, kolik nepřečtených knížek ve vaší knihovničce máte vy.
Vaše Carol. :)

6 komentářů:

 1. Selekce mě také nelákala, ale dneska jsem ji dočetla a není tak špatná. Četla se dobře, rychle, někdy jsem se dokonce i zasmála. Je to romanťárna, ale tu jsem asi teď potřebovala :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Tak to si ji přečtu o prázdninách až budu mít po příjímačkách.😉

   Vymazat
 2. To jsou zajímavé kousky, jeden lepší než druhý :) Sirénu jsem právě dočetla a líbila se mi, a na Univerzitu výjimečných se chystám :)

  OdpovědětVymazat
 3. Všechno to jsou krásné knihy. Držím palce ať si najdeš čas a přečteš je, snad se ti budou líbit ;)

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.