čtvrtek 20. dubna 2017

Knižní přírustky - březen 2017


 Ahooj! Máme tu knižní přírustky a zase jsem se trochu rozjela. Celkem 8 knih a 3 svíčky. Hned začneme.  Inferno od Dana Browna jsem dostala zadarmo od Levných knih, za to, že jsme navázaly spolupráci. Popravdě nevím jestli knížku přečtu. Je to bichle a ještě anglická. Navíc to není úplně můj oblíbený žánr. Takže předpokládám, že o ni někdy bude soutěž. Měli byste zájem?
Recenzák, který mi zaslaly Levné knihy je Tresure Island od R.L. Stevensona. Knížka má zrcadlový text, tudíž výborná pro začátečníky, kteří se učí číst v aj. Je to tenounká knížečka a myslím, že nikoho nezabije si ji přečíst. :)
Povinná četba se mi nevyhnula, ale díky skvělé paní učitelce jsme si mohli povinnou četbu vybrat sami. Já si vybrala Obraz Doriana Graye od Oscara Wildea. Dlouho jsem si ji chtěla přečíst a jelikož jsem nechtěla si dát jako povinou četbu nějakou Young Adultovku, tak to vyhrála tato kniha. Protože jsem nestíhala dodat čtenářský list včas, rozhodla jsem se, že si zbylou půlku doposlouchám. A udělala jsem dobře! Vážně jsem si čtení/poslouchání užila. Na recenzi pracuji. :D Jakou povinnou četbu čtete vy? :)
Na nákup knih z Book Depository se podíváme v jiném článku.
Poslední je moje výhra. Odpusť mi. *Megan *  Jak už jsem v nějakém jiném článku říkala, knížku jsem špatně pochopila. No, nevadí. :) Protože se chci naučit číst knížky v angličtině, dávám si challenge, že musím střídat české a anglické knížky. To znamená, že nevím, kdy si na ni najdu čas. :(


Včera jsem dočetla Caraval a protože většina vás si odsouhlasila recenzi, tak jsem se rozhodla udělat novou rubriku s názvem mini recenze. Abyste to pochopili, ještě se necítím na to, abych mohla recenzovat anglické knihy, proto vznikla tato rubrika. Také jsem se rozhodla, že do ni budu zařazovat i knížky, které jsem přečetla a nechci na ně dělat samostatnou recenzi, protože na internetu je jich plno, ale zároveň vám na ně chci dát svůj názor. Uf, to bylo vypisování. :D
Vůbec jsem netušila, že v dubnu vyjde tato knížka v češtině. Bude to asi tím, že knížku u nás nevydává CooBoo nebo Yoli, kteří svými novými knihami spamují na svých sociálních sítích. :D Nemyslím to špatně, ale někdy je toho na mě až moc. Zase na opak je škoda, že Egmont tolik knihu nepropaguje. V zahraničí je to hodně známá a populární knížka. Nejsem si jistá, jestli to bude duologie nebo trilogie, ale jsem si jistá, že by autorka plánuje v  této ,,sérii" pokračovat.Dneska jsem se rozepsala už dost. Otázka dne... Co čtete a zda si plánujete koupit Caraval v čj nebo v aj? Mějte se pěkně.
Vaše Carol. :)


5 komentářů:

 1. Takžeeee... Skvělý článek, ostatně jako vždy :)
  No, momentálně čtu PS stále tě miluju a zatím je to hodně dobré :)
  A Caraval rozhodně musím mít, samozřejmě v angličtině, protože se snažím začít novou etapu mého čtecího života, která nese název Čtení v angličtině, jak nečekané že? :D Ale ještě nevím, jestli koupit knihu s britskou nebo americkou obálkou... ehmm... to bude ještě dlouhé rozhodování :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. Já si někdy plánuji dokoupit druhou verzi Caravalu, protože každá má něco do sebe.❤️

   Vymazat
 2. Skvělý článek a nádherné přírůstky :) Neskutečně ti závidím ty svíčky, vypadají skvěle :) Na Caraval se chystám ale zůstanu u češtiny, s angličtinou bych ho četla hooodně dlouho :) Gratuluji k spolupráci s Levnými knihami :) Jak jsi se k ní dostala? Chci všechno vědět! :) Měj se krásně ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc moc děkuji za milý komentář. Moc si tě jako čtenářky vážím. :) K spolupráci jsem se dostala snadno, tak že jsem napsala email paní Kloudové a ta mě odkázala na jinou paní a s tou jsem se spojila. :D Určitě na téma spolupráce plánuji udělat samostatný článek v Povídání nad knihou. :)

   Vymazat
  2. Paráda, tak to se moc těším :)

   Vymazat

Děkuji ti za komentář.