sobota 29. dubna 2017

Přečteno - duben 2017


Ahoj milí čtenáři.
Na  mém IG profilu jsem vás nechala hlasovat, který článek byste si nejradši přečetli jako první. Tak je tady Přečteno za duben. Duben byl podle mých přečtených knih nadprůměrný. Přečetla jsem 4 knihy a teď jsem ve čtvrtině další. Momentálně tedy čtu The Graveyard Book by Neil Gaiman a začínám číst i Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender by Leslye Walton. Název druhé knihy je strašně dlouhý. Já si ho nikdy nezapamatuji. Znáte nějakou knihu ještě s delším názvem? Já asi ne.
Vrátíme se zpátky k Přečtenu a čtyřem knížkám. :)


Na začátku tohoto měsíce jsem přečetla sérii Dech. První díl Dech a druhý Vzdor. Krásná dystopická dulogie. Jedna z nejlepších dystopií, které jsem kdy četla. Myslím si, že je to tím, že knížky vypráví příběh o něčem, co nám připadá naprosto normální, dostupné a samozřejmé. Vzduch/kyslík jak chcete. Představte si naši Českou republiku v obrovském neprodyšném skleníku, ze kterého se jen tak každý nedostane ven a taky proč by někdo chtěl ven, když se tam nedá dýchat. Ano, v tomto obřím skleníku je kyslík za peníze, ale jako v každém jiném světě jsou zde i ti, kteří jsou rádi že mají peníze aspoň na dostatečný kyslík. Jsou tu i ti, kteří mají kyslíku a peněz dost, takže si mohou dělat co se jim zamane: běhat, zpívat, skákat, chodit mimo skleník/kopuli. Mezi těmito dvěma skupinami je určitá nenávist, ale to se rozhodně netýká našich dvou hlavních hrdinů: Bei a Quinna. Quinn je z vyšší vrstvy a Bea z té nižší. Nerozluční kamarádi, ovšem Bea by si přála mezi nimi něco víc, kteří se rozhodnou vydat se pryč z kopule na čerstvý vzduch (Haha dobrý slovní obrat, který je knížce zcela cizí. :D) Při jejich výletu se setkají se skupinou odbojářů, kteří tvrdí že by venku dokázali přežít. Je možné dýchat bez kyslíku? Co na to vláda?
Každou knížku jsem zhltla za jeden den. Super čtivý příběh. Sympatičtí hlavní hrdinové. Quinn je ultra mega vtipný. :D Toho nejde nemilovat! Některé postavy mi přišli charakterově podobné jako v sérii Podzemí. Tuto sérii jak už víte také moc miluji. Doporučuji, doporučuji a doporučuji! Obálky sice nic moc, ale ten příběh za to stojí. Knížka není nějaká romanťárna to opravdu nečekejte. Jsou zde vraždy, sebevraždy, intriky, důvěra a obětavost. Jo, nějaká láska samozřejmě taky, ale je to jen třešinka na dortu. Knížečky jsou malinké a vhodné na cestování.
Počet stran první díl: 263
Počet stran druhý díl: 279


A budu pět ódy i tady na blogu, protože vám představím Caraval by Stephanie Garber. Knížka má kolem 400 stran a já bych si přála, aby jich měla 1000!
Začnu obálkou, která je nádherná. Ti, kteří čtou i v angličtině určitě zaregistrovali i druhou verzi. Jedna je americká druhá anglická, upřímně nevím, která je která. :D Ale nevadí, mně se líbí obě a tu druhou si plánuji dokoupit. Navíc knížka obsahuje mapku, která v české verzi není.
Ani nevíte jak moc bych chtěla podpis od této autorky. Snad někdy pojede k nám do Česka, nebo doufám, že já pojedu někdy do zahraničí a narazím tam v knihkupectví na tzv. Signed copy. Úplně nevím jestli podepsané kopie této knihy jsou, ale já v to plně doufám. Už abych někam jela.

Okrajově vám řeknu o čem knížka je.
Scarlett a Tella vždycky chtěli navštívit Caraval. Teď mají možnost a na ostrov je odváží Julian - zdatná a pohledný námořník. Hned po příjezdu je Tella unesena Mastrem Caravalu Legendem. Scarlett chtě nechtě se musí zapojit do hry a vyhrát život své sestry. Caraval je magická hra a vy nikdy netušíte zda člověk před vámi je iluze nebo realita.
Nalákala jsem vás ne? Tak si knížku kupte už jen kvůli překrásné obálce.
Strašně mě začal bavit žánr cirkusů apod. Takže si teď nutně potřebuji koupit The Night circus. Četli jste?


Poslední knížka je Kletba osudu od Terezy Mikulové. Má to být převyprávění O Šípkové růžence. Mně se to nelíbilo. Styl psaní byl čtivý a to je tak všechno. Recenze na knihu nebude, protože si nechci zhoršit den. V mém soukromém hodnocení jsem knize dala 10-20%. Bohužel, i přes to, že autorka je neskutečně milá a hodná osoba, její knížka ode mě má NE. Je to slátanina všeho dohromady a autorka nepopisovala pocity a bylo to suché a na mě knížka postupovala až moc rychle. Nedoporučuji!
Počet stran: 52

Celkově jsem přečetla 996 stran.
Článek máte za sebou. Gratuluji. Budu ráda, když zanecháte komentář.
Vaše Carol. :)

10 komentářů:

 1. Kájo, tebe je v Česku škoda. �� �� Jak už fotkami, tak způsobem vyjadřování. ����

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ježiš ! Moc moc děkuji. :* Ale ty si taky úžasná. Já ti závidím nádherný design blogu. :)

   Vymazat
 2. Já taky za duben přečetla 4 knihy. Caraval jsem začala teď číst a zatím ho můžu jen chválit. Jinak hezký článek a blog.
  Můj blog: http://riseknihotani.blog.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za komentář. Jsem ráda, že se ti Caraval líbí.Na blog mrknu. ;)

   Vymazat
 3. Super článek. Ta fotka s knížkou Caraval se ti povedla! A líbí se mi i ten nový vzhled, vidíš, že jsi šikula :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Jsem ráda, že jsem ten můj blog dala nějak dokupi. :D

   Vymazat
 4. serie Dech se mi libila, i kdyz je to jedna z mala, u ktere bych asi zvladla i treti dil :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Taky jsem si po dočtení Caravalu hned chtěla přečíst Noční cirkus, tak snad si na něj někdy najdu čas :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Doufám,že si Noční cirkus knížku brzy pořídím. :)
   Děkuji za komentář.

   Vymazat

Děkuji ti za komentář.