úterý 4. dubna 2017

Re-reading knih v roce 2017

Zdravím vás u dnešního článku. Dnes se budeme věnovat re-readingu knih. V tomto, minulém a předminulém roce jsem přečetla pár skvělých knih, které jsem rozhodla, že bych si je znovu chtěla přečíst. Na obrázku chybí jedna knížka, kterou bych si  ráda koupila i v angličtině a poté přečetla. Tudíž bych si tento rok chtěla znovu přečíst 11 knih.
1. Illuminae - Nádherný sci-fi příběh, který je neskutečně akční a nenechá vás oddechnout. Graficky nejkrásnější knížka, která kdy existovala. VÁŽNĚ! Pokud si říkáte, že žánr sci-fi nečtete, jste na omylu, díky této knize už nebudete chtít číst nic jiného.
Anotace:Píše se rok 2575 a dvě znepřátelené korporace jsou ve válce kvůli planetě, která je stěží něčím víc než obřím kusem kamene pokrytým ledem. Obyvatele o útoku nikdo nevaroval, nikomu na nich nezáleží. Kady je nucená spojit se s bývalým přítelem Ezrou a pod nepřátelskou palbou se snaží dostat k evakuační lodi, která oba dostane do bezpečí. Jenže po celé planetě se šíří zmutovaná epidemie. Úniková flotila se snadno může stát pastí a jejich hrobem.

2. Carve the mark - Další scifárna, která obsahuje prvky fantasy. Knížka vyšla někdy na začátku tohoto roku. Veronica vymyslela další zajímavý příběh plný krutosti, akce a lásky. Na začátku knížky je mapka s planetami. Trochu mně mrzí, že autorka nerozvedla jak to vypadá na ostatních planetách.
Anotace:Ve světě, kde vládne násilí a právo silnějšího, kde mnozí trpí, má každý člověk zvláštní dar. Akos a Cyra jsou pro ten svůj zneužíváni. Cyra má dar bolesti a síly a její bratr, tyran vládnoucí celému válečnickému národu, její sílu používá k tyranizování nepřátel. Akos pochází z mírumilovného národa a pro rodinu by obětoval i vlastní život. Dokáže si Cyra s Akosem navzájem pomoci, nebo přinese jeden druhému zkázu?


3. Tajuplný ostrov - Jules Verne je můj srdcový autor. Ať řekl(napsal) cokoliv, všechno mu věřím. Jeho neuvěřitelně neomezená představivost mě bude bavit stále, stejně tak i filmy podle jeho knih.
4. série PODZEMÍ - Moje nejoblíbenější série všech dob! Miluju děj, postavy i místo, kde se většina knih ze série odehrává. Pod povrchem. Oblíbíte si nějakou postavu v prvním dílu a v posledním umře. Jako autoři VÁŽNĚ? (S tím úmrtím postav to byl jen příklad.) Velmi oceňuji, že i když hlavní postava Will je sympaťák a ve větší části knih ze série jsme na jeho straně, však v některých se s jeho názory rozcházíme. Projevuje se tím jakýsi vlastní názor čtenáře na danou situaci a navíc jsem si více přišla, jako kdybych se dostala do příběhu taky. Při čtení jsem byla úplně pohlcena příběhem.
Anotace: Vydejte se na dobrodružnou cestu do tajemného PODZEMÍ. Čtrnáctiletý Will žije se svou rodinou v Londýně a spolu s otcem sdílí vášeň pro archeologické výkopy a pátrání po zmizelém světě pod zemí. Když Willův otec při objevování podzemních chodeb náhle zmizí, rozhodne se ho Will se svým kamarádem Chesterem najít. Ve sklepě jejich rodinného domu objeví tajnou chodbu a brzy se ocitnou hluboko pod zemí, kde se skrývá temné a děsivé tajemství. Tam, kde by to nikdo nečekal, existuje utajený svět, kde žijí lidé pod krutou nadvládou. Will s Chesterem jsou zatčeni a uvězněni a čeká je vyhoštění do Hlubin, odkud se ještě nikdo nikdy nevrátil. Podaří se jim uniknout zpět na Povrch? Jaká další tajemství se skrývají v PODZEMÍ? Nenechte si ujít světový bestseller, který zná již celý svět!5. Koralina - Neil Gaiman je další můj velmi oblíbený autor. Pokud si přečtete jakoukoliv jeho knihu, určitě se vám bude líbit. Já se v roce 2017 chystám na knihu The Graveyard book. Anotace zní velmi zajímavě. Koralina je pro menší čtenáře jako hororová knížka úplně ideální.
Anotace: Malá Koralina Jonesová je chytrá a zvědavá holčička, která nenávidí, když si lidé pletou její jméno a oslovují ji Karolíno. Poté, co se rodina přestěhuje do nového domu, musí jej Koralina ihned celý prozkoumat. Objeví dvacet jedna oken a čtrnáct dveří, přičemž jen třináct z nich se dá otevírat a zavírat. Čtrnácté jsou zamčené a zůstávají pro Koralinu záhadou. Když se jí jednoho dne konečně podaří je otevřít, dostane se do jiného bytu v jiném domě, který se tomu jejich náramně podobá. Žije v něm ovšem Druhá matka, s knoflíky místo očí, která Koralinu považuje za své dítě a nehodlá ji pustit zpět...

6. Bez šance - Dystopická pecka. Kniha vyšla minulý rok a já doufám, že tento rok vyjde druhý díl. I kdyby nevyšel druhý díl, první byl dobře ukončen. Tři zcela rozdílní hlavní hrdinové, kteří se shodou náhod dají dohromady a spolu se snaží přežít rozpojení.
Anotace: Fascinující a temná dystopie ze světa, kde společnost zavedla nový zákon: Každé dítě má právo na život od chvíle početí až do věku třinácti let. Mezi třinácti a osmnácti je ale na rodičích, jestli ho vychovají až do dospělosti, anebo ho pošlou… rozpojit. Tohle nenápadné slovo znamená, že problémové děti, sirotci, anebo prostě ty, které v sobě mají příliš vzdoru, jsou odeslány do sběrných táborů, kde jsou jejich těla rozebrána a orgány předány těm, co je potřebují. Takže technicky žijí dál – alespoň to dětem říkají. Tři z nich, Connor, Risa a Lev, se setkávají v táboře a ani na okamžik nemají chuť žít dál…rozpojení. Jedinou šancí je útěk.

Dejte mi vědět, jestli jsem někoho z vás na nějakou knížku nalákala. Děkuji za přečtení článku.
Vaše Carol. :)

12 komentářů:

 1. Tak si užij re-readingy :) já plánuji maximálně Drahokamy od Kesrtin Gier a ještě přemýšlím nad tím, že bych si dala HP v angličtině :D

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, já nemám na re-readingy čas. Nepřečtených knih v mé knihovničce je stále víc a víc. Ale stejně jako Jessmí, přemýšlím o HP v angličtině. Už jsem přečetla první díl a až budu mít zase nějaké peníze, objednám si díly na Book Depository :)

  http://katiehoral.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 3. Já moc re-readingová tedy nejsem, mám tu tolik knih, které čekají na první čtení :) Nicméně Ty si to užij a třeba u toho Illuminae to absolutně chápu, to byla neuvěřitelná pecka, což říkám jako někdo, kdo podobné věci vůbec, ale vůbec nečte :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Za mě je Illuminae vhodná pro všechny: čtenáře, nečtenáře, děti dospělé.

   Vymazat
 4. Mám své favority, které jsem četla několikrát a ráda se k nim vracím. I když mám nepřečtených knih opravdu hodně tak se super udělat si čas a sem tam si znovu přečíst knihu, která mě nějakým způsobem znovu láká :-)
  Přeji tedy hezké čtení :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně mám to stejně. Někdy mám radši chuť si přečíst knížku, kterou znám, než knížku, u které netuším jestli se mi bude líbit. Děkuji. :)

   Vymazat
 5. Určitě mám v plánu pro letošek nějaký ten re-reading zařadit, ale asi to nechám na konec roku. Poslední dobou se mi nakupilo tolik knih které jsem ještě nečetla, že to je bez šance :) Užij si čtení! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Take čtu rereadingy ke konci roku a nebo o letních prázdninách.😉 Děkuji

   Vymazat
 6. Skvělý článek :) Já mám re-readingy ráda, když se mi nějaká kniha líbí, ráda se k ní vracím :) Třeba re-reading Podzemí bych si ráda dala :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.