čtvrtek 6. dubna 2017

Treasure Island - R.L. Stevenson

Orig. název: Treasure Island
Český překlad: Ostrov pokladů
Žánr: dobrodružné
Nakladatelství: INFOA
Orig. vydání: 1883
Vydáno v ČR: 1967
Příběh: Hlavním hrdinou je Jim Hawkins mladý chlapec, který se zapletl do nemilých záležitostí pirátů, ale to už předbíhám. Po smrti piráta Jim získá mapu k pokladu slavného piráta Flinta. Ovšem ještě než se na ostrov spolu s kapitánem Smollettem a posádkou dostane, náhodou zjistí, že na palubě jsou zrádci - Piráti! Po připlutí k ostrovu začne mezi zrádci/piráty a slušnými muži na palubě boj, který vede až ke ztrátě mužů na obou stranách. A to na ostrově nejsou sami. A do toho ještě boj o poklad. Fíha.


 Obálka: K této mám jednu výtku a to je žlutý pruh označující zrcadlový text. Je tak ODPORNÝ! Obrázek je nádherný, ale ten pruh?! Strýček google pomáhal při hledání dalších obálek a našlo mi jich vážně hodně. Vybrala jsem jen ty nejhezčí.Líbilo/nelíbilo: Na mě byla knížka krátká. Začátek byl sice hodně nudný zdlouhavý, ale pak se to rozjelo. Hlavní postava mladík Jim je naivní, ale sympaťák. Knížka obsahuje spoustu neokoukaných věcí, ale k naší smůle autor je moc nerozvedl. Je vidět, že autor potenciál a nápad měl, ale nějak to nedokončil. Možná to bude tím, že to Robert L. Stevenson napsal pod nátlakem v době finanční krize. Konec knížky je nedodělaný a mohl by krásně gradovat.
Co se angličtiny týče je dosti jednoduchá a zvládne ji i začátečník, samozřejmě nejhorší jsou slovíčka. Knížka obsahuje zrcadlový text, což znamená, že na jedné straně je text v češtině a na druhé v angličtině. Na spodu stránky pod čarou jsou napsané překlady některých těžších frází. Na zlepšení angličtiny je to perfektní kniha.

,,After that I shared the squire's opinion of my captain: I hated him."
***
,,Teď už jsem musel dát zemanovi za pravdu: kapitána jsem nenáviděl."
***


Knížka je vhodná pro mladší čtenáře zhruba kolem 10 až 12 let a spíše pro chlapce. Styl psaní dobrý, příběh průměrný. Za zaslání knihy k recenzi děkuji Levným knihám. Odkaz na zakoupení knihy zde.
Hodnocení: 50%

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.