pátek 12. května 2017

Book Depository


Ahojky!
Dneska bych chtěla probrat a rozebrat téma Book Depository. Myslím si, že jsem si z BD objednala dost knih na to, abych vám mohla sepsat své poznatky. Celkem jsem si od nich už objednala 7 knih. Jedna knížka je stále na cestě. :) Tento článek není ve spolupráci s BK.
Na blogové sféře najdete spoustu lepších článků na toto téma stačí jen hledat. Byla bych ráda, kdybyste mne moc podle toho článku nesoudili. Opravdu nevím, s čím bych vám mohla pomoci. Pokud máte nějaké další dotazy ohledně BK pište mi na karolina.knavova@seznam.cz nebo na IG, který naleznete v postranním menu.


Celý článek bude rozdělený do 3 bodů:
1. Balíček

 

 
- Jak můžete vidět knížky chodí bitelně zabalené a rozhodně se nemusíte bát, že by se knížkám na cestě k vám něco stalo. Někdy přijde knížka malinko bouchnutá, ale kdo ví, jestli knížka nebyla bouchnutá, už když ji balili.
- Hodně otázek mi chodila ohledně doby dodání knížky. Je to různé, podle toho odkud knížka jde z Anglie, Ameriky atd. Z vlastní zkušenosti vím, že nejrychleji chodí knížky z Anglie. Zhruba do týdne a půl. Z Ameriky to byly asi dva týdny. Ať už objednáváte odkudkoliv, čekejte, že doba dodání bude něco okolo jednoho měsíce.

2. Knihy
- Pokud budete objednávat z  BK připravte si peněženku a spoooustu peněz. Vlna slev a krásných knih vás unese a namísto jedné knihy koupíte tři. Nebo jako v mém případě čtyři.
- Paperbacky jsou  na BK levnější než v klasických knihkupectvích a v jiných eshopech..
- Hardbacky jsou pekelně drahé většinou 300-600Kč. Nechápu. Zkušenost z hardbackem zatím nemám, protože jak říkám jsou zabijácky drahé.
- Doporučuji nakupovat na BK ve slevách. Vyjde vás to o hodně levněji než normální nákup. Slevy jsou tam skoro pořád. Poznáte je podle toho, že na obálce knížky je třeba napsáno 42% off.
- Pro většinu lidí jsou nepostradatelné záložky. Ke každé objednávce dostanete zdarma papírovou záložku. No, není to bezva. :)
 3. Služby
- Může se vám stát, že vám knížka dorazí ve špatném stavu, nebo dokonce nepřijde vůbec. V tu chvíli je nejlepší kontaktovat BK. Na jejich stránkách nahoře vlevo je záložka Contact us. Vyplníte formulář, napíšete co se vám stalo. Do dvou dnů by vám měl přijít zpětný email. Jelikož je to anglická stránka, tak se psychicky připravte, že do formuláře budete muset něco sesmolit v angličtině. :D Sama jsem je musela kontaktovat, že mi stále nedošla jedna knížka. Slušně odepsali a problém se vyřešil.
- Co se jejich stránek týče jsou spíše uzpůsobeny na hledání konkrétních knih, než na prolistovávání stránek za hledáním náhodné knížky. Na jejich stránkách najdete přes tisíce knih, nemusíte se bát, že ta vaše tam zrovna nebude.

Jo a zapomněla jsem zmínit, že poštovné je celosvětově zdarma!!!!
Byla bych ráda, kdybyste dnešní článek nebrali jako rady a triky, ale jenom takové menší shrnutí mých poznatků.
Mějte se pěkně.
Ještě na závěr bych vám chtěla oznámit, že ruším rubriku TBR, protože jsem zjistila, že se prostě neumím držet svých plánů.
PS. Brzy očekávejte článek s přírůstky ze Světa knihy. :)
Vaše Carol. :)

2 komentáře:

  1. Já miluji BD a naštěstí s ním mám zatím jen dobré zkušenosti:D Hezky napsaný článek :3

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji moc. Já mám také dobré zkušnosti, až na někdy bouchnuté knížky, ale jak jsem psala v článku, nevím jestli mi je neničí Česká pošta. :)

      Vymazat

Děkuji ti za komentář.