sobota 6. května 2017

Knižní přírustky - duben 2017

Ahojky!
Vítejte asi u nejoblíbenějšího článku ve světě knižních blogů. Souhlasíte? Jiný názor?
Já osobně mám ráda i Přečtena a unboxingy.
Celkem jsem si koupila/dostala/vyhrála 7 knih.  Je to dost, ale tento měsíc byl úspěšný na výhry. Vyhrála jsem celkem 3krát a celkem 5 knih. Takže jsem si koupila jen 2 knihy. Jedna soutěž se konala na IG u @lucie.zel , druhá u egmontu na facebooku a třetí na facebooku Albatrosmedia. Už to nebudu okecávat a jdu vám všechny knížky pěkně představit. Ještě bych chtěla znát váš názor na nový design blogu. Pište vaše názory do komentářů. :)


Já jsem jeden z těch příkladů, že vás štěstí může potkat kdykoliv. U mě se tak stalo v dubnu. Dlouho jsem se zapojovala do soutěží, dokonce jak vycházel film Volání netvora, tak soutěže o jeho knihy byly všude. Strašně jsem si přála vyhrát podepsanou knihu od Patricka Nesse, ale nic. :( Byla jsem smutná, potom jsem narazila na jeho knihu More than this / Něco víc v Luxor a myslela jsem si, že budu mít smůlu navždy, ale ono ne.

Co všechno se mi tento měsíc splnilo:
1. Udělala jsem přijímačky. 
2. Dostala jsem se na obě školy!  
3. Vyhrála jsem 5knih.
4. Objednala jsem si Volání netvora :)

Protože mi bylo stále líto, že jsem žádnou knihu od Patricka Nesse nevyhrála, tak jsem si ji předevčírem objednala z Book Depository. Dlouho jsem sháněla levnou hardback tu s tou černou obálkou. No, hardback jsem si sice neobjednala, ale paperback taky není špatný.
Když jsme u Patricka Nesse. Hodně jsem začala zjišťovat, že autor píše spíš pro mladší čtenáře, ale dospělí si jeho knihy také rádi přečtou, ale je zvláštní, když se podíváte na jakoukoliv originální obálku jeho knih, nepoznali byste, že patří do žánru YA nebo fantasy. Proto mě vůbec nenapadlo číst si anotaci jeho knih, ale tak jsem bloudila v knihkupectvích a uviděla More than this a říkám: ,,Jé, ta vyšla u nás v češtině, o čem asi je." Přečetla jsem si anotaci a už ji mám na wishlistu. :D
Knížka, která mě od Patricka nezaujala je My ostatní tu prostě žijem. Hodnocení nemá úplně nejlepší a anotace mě taky neláká. Jenže teď autor vydal novou knihu a já slibuji, že si anotaci přečtu a možná se též objeví na mém wishlistu. :)

Podíváme se na výhru od Lucky. Odkaz na její blog zde. Soutěž pořádala na svém IG jako @Lucie.zel . Pravidla jednoduchá a jako výhra dokonce 3 knihy.

Kniha, kvůli které jsem se přihlásila do soutěže je Nerve. Klárka ji vychvalovala a tak jsem si řekla: ,,Je krátká a má hezkou obálku. Proč ne?" Nakonec se mi z výhry líbí nejvíce Endgame. Překrásná zlatá obálka, trochu bichlička: 461 stran, ale to zvládnu. :D
Pokusím se vám zhruba říct/popsat o čem kniha je: (Neberte to příliš vážně, přeci jenom angličtina není můj rodný jazyk.)
Endgame je hra, která začíná, že hráči musí najít tři klíče. Klíče jsou někde na Zemi. Jediné pravidlo této knihy je, že hra nemá žádná pravidla!
The Calling je první díl třídílné série a v prvním díle hledají jenom první klíč. Knížka mě hodně zaujala. Četl jste někdo? Na GR má knížka hodnocení 3,78 hvězdiček.
Poslední knížka je V is for Virgin. Řekněme si to narovinu název a obálka strašná, ale příběh je už zajímavější.
Když se Val Jensen rozhodne zůstat pannou až do svatby něco se pokazí a celý svět se dozví o jejím rozhodnutí a začnou jí říkat ,,Panna Val". Pro Val je těžké zůstat věrná sama sobě, když o ní stojí nejvíc sexy kluk.
Myslím si, že by to mohlo být vtipné a romantické.


Výhrou od Albatrosmedia se stala kuchařka Cukrfree.V ní mě zaujal recept na Nenutellu. :D
Až seženu všechny ingredience a Nenutellu ukuchtím udělám o ní článek. :)


Výhra od Egmontu mi udělala neskutečnou radost. Ano, suďte mě, ale i přes to, že mám doma anglickou verzi chtěla jsem i tu českou. Knížku plánuji půjčit kamarádce, která v angličtině nečte. Doufám, že se jí bude líbit tolik jako mně.


 První co mě na české verzi zarazilo. V knížce není mapka! Vážně česká knížka je ochuzena o mapku. Na fotce vidíte dva stejné dopisy, ale každý má jiný font písma, mně osobně by to nevadilo, kdyby anglický nebyl hezčí, ale chápu, že anglický font by nezvládnul naše české háčky. Prostě a jednoduše, i přes to, že mám doma jenom anglický paperback, je stále hezčí, jak český hardback. :(


Dostáváme se k mnou koupeným knihám: Illuminae a Gemině. Jako jedna z většiny jsem byla okouzlena knížkou Illuminae a nezvládla jsem čekat na překlad druhého dílu, tak jsem přišla k anglické Gemině. Jenže před tím, jsem chtěla udělat rereading a proč ne rovnou v aj.
Přiznám se vám, ale Illuminae jde ztuha. Počítačové výrazy na každém řádku to moc neulehčují. Stejně se chci překonat a někdy knihu přečíst a s ní i Geminu. Četl někdo tyto dvě knížky v aj?


Co vy a vaše knižní přírůstky?
Mějte se pěkně.
Vaše Carol. :)

14 komentářů:

 1. umet cist v aj, tak to u me asi vypada jinak :-D

  OdpovědětVymazat
 2. Ty máš fakt štěstí! :D Jinak co se Caravalu týče, česká verze se mi vůbec nelíbí, právě díku fontu a tím, co je pod přebalem.. naštěstí jsem ho četla v angličtině :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Také jsem ráda, že jsem ho přečetla, a že ho mám doma i v angličtině. Nechápu proč vždy musíme mít ošklivější obálky než mají originály. :(

   Vymazat
 3. Veľmi pekné prírastky a gratulujem k všetkým tým výhram :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Moc děkuji. Věřím, že každý má někdy štěstí. :) Teď jsem ho projednou měla já.

   Vymazat
 4. Mé knižní přírůstky jsou už na blogu :)
  Jinak ti blahopřeji ke všem výhrám! :) Illuminae mám v to-read listu, ale ještě dlouho se k ní nedostanu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Na blog se kouknu. :) Já bych si ráda dala rereading v aj ale je na mě až moc těžká. :(

   Vymazat
 5. Gratuluju ke všemu! :) Jsem ani nevěděla, že Nerve je podle knížky!

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to byl úspěšný měsíc :) Přálo ti štěstí :) Pěkné nové kousky :) Nerve byla dobrá oddechovka :) Zaujal mě recept na Nenutellu :) A český Caraval je vážně bez mapky? To snad ne, mapy mám na knihách ráda :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. :) Jojo recept zní dobře, ale ingredience nevím kde sehnat. :D Jo je to smutný, že český Caraval ochudili o mapku je opravdu božská je na ní vykreslený každý detail. :)

   Vymazat
 7. Docela ti závidím ty výhry v soutěži a gratuluju! :) Článek je fajn a líbí se mi způsob jakým dokážeš naaranžovat knihy, aby vypadaly na fotografii tak dobře. Možná bych ale zapracovala na stylistice článku, četl se mi poněkud hůře, ale věřím, že to nějak vypiluješ!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Příště se na to více zaměřím, aby byl článek dokonalý.
   -Carol

   Vymazat

Děkuji ti za komentář.