neděle 14. května 2017

Můj Svět Knihy 2017


Ahoj! Zdravím všechny čtenáře!
Předem upozorňuji, že článek bude plný knih, prázdné peněženky, bloggerek, slz štěstí, slz ztráty peněz, radosti, zase knih a samozřejmě fotek. Na začátek chci moc moc moc poděkovat těm, co se semnou na SK pozdravili, vyfotili a popovídali. Pokusím se jít postupně, ale neslibuji, že to bude úplně přesné ve zmatku a euforii si to přesně už nepamatuji. :DPátek:
Pátek jsem počítala, že bude nakupovací den. Měla jsem s sebou spoustu peněz na útratu a i jsem se psychicky připravila na to, že odejdu s prázdnými kapsami bez peněz, ale plnými knih. No, pokud mě sledujete na IG (odkaz v postranním panelu) víte, že to tak úplně podle mých plánů nedopadlo.
Začnu od začátku. Vyrazila jsem s kamarádkou na SK. Přijely jsme kolem 13. hodiny a šli jsme rovnou ke vchodu, protože jsem koupila lístky přes internet. U toho se na chvilku pozastavím, protože jako lístek se počítala ta platební karta, kterou jste lístek/lístky zaplatili. Rozhodně se to vyplatilo, nemuseli jsme stát frontu ani na lístky ani na vstup. Jediné co mě mrzí, že nemám vstupenku na památku, aspoň že dávali ten náramek.
Když jsme vlezly dovnitř byly jsme ohromené velikostí areálu a množstvím knih. Byla jsem na SK poprvé, ale určitě ne naposledy! Už si úplně nepamatuji, kam jsme zamířily jako první, ale bylo to buď AlbatrosMedia nebo EuroMedia ( Euroška). Procházely jsme nakladatelstvími a já na IG přidala fotku na my story, že jsem na SK. Mezitím už nám začalo být horko a začala na nás padat únava, proto jsme se dokolébaly do Slovartu, kde byly židličky a tam si daly pauzu. Kolem nás hromada knih a to bych nebyla já, kdybych si mezi nimi nevybrala. Navíc jsme slyšela, že tam mají i anglické knížky. (Ano, skutečně mají dva regály. ) Bylo tam snad milion knih od Casaandry Clare. Celá jedna police! Druhá police byla z většiny plná Patrickem Nessem. Volání netvora jsem si  nedávno objednala z BD, ale koukaly tam na mě The Knife of Never Letting Go a More Than This. V hlavě mi běhaly myšlenky - Další sérii rozečítat už nechci. Volba padla na More than this! první nákup na SK. Húúú!
Po koupení první knížky mi přišla zpráva do directu od danielas.books , že měla krátkou školu a míří na SK, tak jestli se nechceme setkat. NO, SAMOZŘEJMĚ, ŽE ANOOO! Tady jsem nabrala vlnu energie! Z jejích fotek na my story jsem viděla, že ve čtvrtek nekoupila Korunu a ještě před tím než dorazila mi Danielka napsala: ,, Je tam Koruna?" Jednoduchá odpověď ,,Ano, je."  Ano, konečně jim to došlo, že si pro ní jede půlka republiky a doobjednaly ji. U AM jsem si koupila Krvavé ostří. To jsou povídky ke Skleněnému trůnu, který jsem ještě nedočetla.
Já, kamarádka a Danielka jsme prožily nádherný knižní den, svoji slevu 50% u Joty jsem přenechala Danielce a ta si koupila Všechno, úplně všechno. Stále nevím, jestli si ji mám přečíst. Pokud se bude Danielce líbit, jdu do ní. :)
Další hodinu jsme společně sháněly plátěné tašky s logem SK. Byly jsme u AM a za pultem viděly tak 50 těchto tašek. Dojdeme k pánovi a slušně se ho zeptáme, zda- li pak je nemají. On dosti hrubě odpověděl, že tady je rozhodně nemají, že máme jít jinam. Sklesle jsem šly k dalšímu stánku ( Nevím už, ke kterému.) a znovu se zeptaly. Konečně nás odkázali na informace a tam jsme si ji za 50Kč koupily. Uf! Bohužel, už jsem museli odjet, jinak bychom nestihly autobus domů a kamarádka hlídání. (Ona hlídala děti, ne nikdo jí.) Ale s Danielkou jsem se moc ráda viděla a určitě ji sledujte na IG i na youtube, který začíná. Mrzí mě, že spolu nemáme fotku, ale na Humbooku to napravíme. :)Tady vidíte knížky z pátku. Jenom dvě a to jsem plánovala jich mít více. Večer koukám na IG a ostatní nakoupili 12, 20, 14 knih a já dvě. V sobotu jsem se polepšila.

Sobota:
Druhý den jsem plánovala trávit s mamkou, ale mamka se styděla, že by nevěděla, jak se dalším bloggerkám představit. Myslím, že by se moje mamka mohla představovat jako - Dobrý den, já jsem sponzor Carolineandherbook. :D Jo, to by sedělo. No, i přes to semnou nešla.
Prvním mým úkolem na SK bylo předat slečně knížku. Slečna byla ohromně milá. Samozřejmě jsem jí vykala a večer ještě ten den mě začala sledovat na IG a píše mi, že jí vykat nemusím a že se jí líbí můj blog. Strašně mě to potěšilo. :)
První zastávka splněna! Druhá zastávka sraz s bloggerkou, která nevím jak vypadá. Ano, nad míru těžký úkol. Další bloggerky nosily cedulky se svým jménem, tak plánuji, že to na Humboom, nebo na další SK budu kopírovat. Onou slavnou bloggerkou je Jessí. Její blog sleduji už dloouho, čte v angličtině a to motivuje i mě. Poznaly jsme se nakonec celkem snadno a sedly jsme si. Celý den jsem strávila právě s Jessí a díky bohu, že tam byla. Jinak bych byla trapná sama. :D Ty, víš co myslím. :D


Tento den už vůbec netuším, jak šel popořadě, ale na začátku jsem potkaly Klárku. Popovídaly jsme si s ní, jako vždy byla milá a příjemná. Bohužel, po zbytek dne jsme jí už nepotkaly, takže fotku s ní nemám. :( Další zastávka Host. Tam jsme získaly slevu 30% po předložení fotky na IG s hastagy. Tam jsem si koupila Všemi dary obdarovaná. Koupila jsem si ji s domněnkou, že je to thriller. Včera na streamu jsem se dozvěděla, že je to horor. No, super Kájo! Knížka přímo pro tebe. :D Tak přece ji nevyhodím.

Pak jsme se úplnou náhodou ocitly na srazu YOLI a vůbec jsme nevěděly, jestli je jenom pro jejich recenzenty, nebo ne. Takže jsme od nich pořád utíkaly. Bylo by to krásné setkání, kdybychom věděly, že tam můžeme být. Každopádně byla tam Kája z Penny and books , Molly v knize, Svět podle Marillee a Klárka a další..... Dostaly jsme tužku a záložku. V tu chvíli jsem si připadala jak v nebi. Jako kdybych patřila mezi jejich recenzenty. Jo! Kéž by. :)
Poté jsme utíkaly na sraz s Aničkou a Terkou u AM. Trošku déle jsme se hledaly, ale našly. Neskutečně positivní a upovídané slečny. S těmi mám snad nejvíce fotek. :D S holkami jsem snad přes hodinu zkoušely štěstí u Instagrafu. Každá 2.fotka vyhrává. Terka vyhrála Královnu stínů a pokud se nepletu, tak jí přenechala Aničce. Milé gesto.


I Jessí se podařilo vyhrát knížku a to Bez Jablka, zrovna když vedle probíhala autogramiáda autorů. Po knize jsem toužila a Jessí mi ji přenechala. Moc děkuji. Knížka poputuje jako dárek tetě, ale také si ji přečtu. Knížku jsem si nechala podepsat autory a poprosila jsem je, aby napsali tetě věnování, to se mi splnilo. Autoři jsou neskutečně milí a nemůžu se dočkat, až je znovu potkám. Dokonce mi dovolili, abych jim tykala. :O :D


Jeden z nečekaných nákupů proběhl u Slovartu. Nechtěla jsem si koupit Paní půlnoci. Jenže si ji koupila Danielka i Jessí, tak jsem do musela jít také. Nechala jsem si ji zadarmo obalit, ale pěkně paní děkuju, ohla mi hlavní stránku a zničila tak úplně novou knihu!!!!!!


Setkaly jsme se tam s dalšími bloggerkami a to s Marky a Kami. Ty jsme poznali právě díky jmenovkám. Vážně úžasný nápad holky, na Humbook ho zkopíruju. :D Pokecaly jsme a znovu zamířily k Instagrafu vyfotily se a tady máte fotku některých mých vyvolaných fotek.
 Mám jich mnohem víc. :D


Nakonec jsme zase zbyly jenom já a Jessí a my se vydaly ke stánku AM, kde už nebyla tak dlouhá fronta a tady jsem koupila Omalovánky Skleněný trůn a Oko za Oko. Jenny Han bude na Humbooku, tak bych si to měla přečíst, ale upřímně mě to moc neláká.  U AM jsem ještě udělala pár fotek např. S Korunou a Čárami života.Poslední naše společná zastávka s Jessí byla venku u létajících knížek. Tam jsme udělaly poslední fotky a začalo pršet.


Rozloučila jsem se s Jessí a šla čekat na tramvaj konkrétně 12. Ujela mi před nosem, takže jsem v dešti 10 minut čekala na další. Nebojte knihám se nic nestalo, ty byly pod pláštěnkou. Jenom já zmokla jako slepice.
Jako správná bloggerka jsem odjížděla s Edičními plány a spoustou letáků a knih.
 Moje úplně poslední zastávka dne byla na Smíchově v Luxoru. Už dlouhou dobu jsem měla u sebe 100Kč voucher a do konce května jsem ho musel uplatnit, protože od 19. do 28. května nebudu v ČR nestihla bych voucher uplatnit.  Tím bych se zároveň chtěla omluvit, že v té době nebudu aktivní ani na blogu ani na IG. Poslední knihou toho dne se stává Nocte.Teď se vrhneme na závěrečné číslo. Za celý den jsem nashromáždila celkem................ 7 knih a jedny omalovánky!Ještě jednou děkuji těm, kteří mi zpříjemnili den. Doufám, že těm co nebyli na SK jsem udělala jasno o tom, o co přišli a o co nepřišli.
Ceny se mi nezdály o tolik levnější jak na internetu, ale to pro mě nebylo důležité od začátku roku jsem šetřila na SK a teď budu šetřit na Humbook. Ještě děkuji sponzorovi, mé mamince.
Kolik knih jste ukořistili vy?
Kolik fotek z Instagrafu máte?
Mějte pěkný zbytek dne.
Vaše Carol. :)

14 komentářů:

 1. Moc pěkný článek. Taky jsem moc, moc chtěla na Svět Knih, ale nedostala jsem se tam. Alespoň mám ještě Humbook, který nesmím zmeškat.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. :) Tak třeba příště na SK budeš. Na Humbook už ale chybět nesmíš. :D

   Vymazat
 2. Skvělý článek! Všechno, úplně všechno si určitě přečti - mě s to moc líbilo. Všemi dary obdarovaná podle mě není horor, ale spíš dystopie. Každopádně jsem se u toho nebála, a to horory nečtu :D Kolik kniha a jaké jsem ulovila já, to už víš ;) Ještě jednou díky za milé setkání a těším se na Humbooku :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mockrát. :) Tak až zase budou v peněžence penízky, tak si ji objednám. Ach jo, o prázdninách budu muset mít 10 brigád, abych ušetřila na všechny knihy, které si chci koupit. :D

   Vymazat
 3. Super článek :)
  Jak vidím všichni si z SK přivezli Paní půlnoci, jsme tedy zvědavá na recenze, abych věděla zda se pak do knihy pustit nebo ne :-))
  Já na SK nebyla kvůli učení na zkoušky, ale na Humbook se rozhodně chystám :)

  Měj se hezky ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Paní půlnoci bude asi všude. :D Ta škola je někdy na nic. Doufám, že se na Humbooku potkáme. :)

   Vymazat
 4. Skvělý článek ze Světa knihy :) Já tam byla v pátek poprvé a jsem nadšená :) Určitě pojedu za rok zase :) Těžko se odolávalo té kupě knih všude okolo :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. S tebou bych se chtěla příště na SK vidět. :)

   Vymazat
 5. Letos jsem na SK byla poprvé a příští rok jedu určitě znovu :) Trochu mě mrzí že jsem nenašla odvahu oslovovat ostatní bloggerky, přijdu si pořád v tomhle oboru nová.. vypadá to že jste si to ohromně užily! Závist :( Já s mamkou běhala od stánku ke stánku a nosila tašky (plné létáků co si nabrala do knihovny), a na akce které jsem chtěla navštívit jsem se nedostala. Třeba ale seberu odvahu na Humbooku a potkáme se :) Užij si nové knihy!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě! Vůbec se neboj. Prostě přijď řekni ahoj já jsem ta a ta. My pak začneme něco povídat a už to bude v pohodě. ;)

   Vymazat
 6. Pekný report, snad sa na Svet knihy niekedy pojdem pozriet :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji a kdyby přece jenom si tam přijela, dej vědět. :)

   Vymazat
 7. Také jsem byla na SK letos poprvé a mrzelo mě, že jsme se nikde nepotkaly. Třeba příští rok.
  Fotky z instagramu? Nevěděla jsem, že se někde dají vyvolat. Sakra -_-
  Jinak moc hezké úlovky :) Já si pořídila šest knih a jednou z ní byla Bez jablka :)

  OdpovědětVymazat
 8. To je škoda, že jsme se nepotkaly, ale příště to napravíme. ;) Určitě dej potom vědět, jak se ti kniha Bez jablka líbila. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.