úterý 9. května 2017

Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender - Leslye Walton

Orig. název: The Strange and Beautiful Sorrows of Ava Lavender
Počet stran: 275
Žánr: fantasy, historické
Nakladatelství: CooBoo
Orig. vydání: 2014
Vydáno v ČR: 2014
Příběh: Celou knihu bych osobně rozdělila na 3 části. První část je o babičce Avy. O tom jak vyrůstala a jak zemřeli její blízcí. Druhá část je o vyrůstání matky Avy a o její ztracené lásce a o jejím těhotenství. Poslední část tedy o Avě. Ava se narodila jako jedno z dvojčat a narodila se s křídly. Tato křídla nešla nijak odoperovat. Nikdo by nemohl říct, že byla ta více nenormálnější z dvojčat, protože její bratr do svých tří let vůbec nepromluvil. Prostě jak bylo hned od začátku jejich narození vidět nebyli normální. Každopádně to nikdo z té rodiny. Avy život je život/neživot, nikdy neopustila dům, ve kterém se svojí rodinou žije. I přes to se skamarádila se svými sousedy a ty se jí snaží pomoc začít konečně žít. Možná se jí to podaří, třeba potká svou lásku, ale co křídla a co na to okolí?
Obálka: Tady není o čem mluvit anglická je úplně stejná. Mně se líbí tento minimalistický design.
zdroj
Líbilo/nelíbilo: Jak už samotný název napovídá je to opravdu podivuhodná kniha. Připravte se na to. Příběh obsahuje všechno: části, u kterých brečíte, části, u kterých se bojíte a části plné napětí, ale ze všeho nejvíc zaujímají ty podivuhodné části. Začíná to jako dost brutální knížka, poté se to trochu zmírní a vám vše přijde smutné, pak je tam nějaká láska a končí to hororovými morbidními scénami, u kterých si říkáte: ,,No, fuj, to je odporný!"
Jojo takhle bych popsala tuto knihu. Autorka má opravdu velký talent jak ve psaní, tak i v popisování scén, i těch morbidních. Jedna scéna je jako když chodíte po kostech svých nepřátel a ty vám křupou pod nohami. No je to nechuťárna, ale DOBRÁ NECHUŤÁRNA!!!
Rozhodně velké plus mají  historické části. Vlastně celý příběh se odehrává v minulosti a díky opravdickým historickým okolnostem, které se v příběhu prolínají je knížka realističtější.
Ještě na co bych vás chtěla připravit, právě díky tomu jsem knížce odebrala procenta, je vyvrcholení. Celou dobu si říkáte: ,,Jak to, že je ta rodina tak podivná? Za tím určitě něco bude." No, nebude. Ha. Já čekala až do poslední stránky, že mi tam dají nějaké vysvětlení, nějakou skrytou informaci, třeba nějaké prokletí, ale ne. To jediné mě udržovalo v napětí celou knihu a to mě tedy zklamalo.
Stejně vždycky se najde nějaké mínus.

Autorka: Pochází z Ameriky - Seattle. Podivuhodné a krásné soužení je její prvotina, ale rozhodně ne poslední. Její druhá kniha, která byla publikovaná v roce 2016 se jmenuje A Tyranny of Petticoats. Měla by to být série.
Jsme u celkového hodnocení knížky. Nedoporučuji mladším čtenářům, knížka obsahuje dost sexistických částí a je hodně pesimistická a tragická a drastická. Doporučuji čtenářům 14+ možná až 15+!!!
Hodnocení: 85-90%

6 komentářů:

 1. Já jsem si až doteď myslela, že kniha u nás teprve vyjde, protože jsem jí u nás moc neviděla... každopádně tvoje recenze a obálka knihy mě asi přimějí si knihu přečíst :D:)

  OdpovědětVymazat
 2. Teda, vypadá to velice zajímavě! :) A ta obálka je krásná :)

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkná recenze :) Knihu jsem četla, ale nesedla mi :) Byla na m až moc podivná :) Ale to mě asi nesedne elkově magický realismus, protože mě nebavil ani podobně napsaný Miniaturista :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. ;) Tyjo tak jestli je Ministurista podobně napsaný, tak ho hned přidám na svůj wishlist. :D

   Vymazat

Děkuji ti za komentář.