úterý 6. června 2017

Knižní přírustky - květen 2017


Po měsíci jsem tu zpět s knižními přírůstky. :D
Větší část přírustků jste už mohli vidět a přečíst si o nich v článku o Světě knihy. Odkaz tady. Dneska se vrhneme na ten menší zbytek. Za měsíc lásky květen jsem si koupila/dostala/vyměnila 12 knih. Z toho jsem jednu knihu dostala od Jessmí z blogu Dreamy in books. Nejdřív připomínka knih ze Světa knihy.
Jak jsem již zmiňovala dostala jsem od Jessmí knížku Bez Jablka, kterou jsem darovala tetě, protože bych řekla, že pro mě ve věku 15let není úplně vhodná. Na Světě knihy se konala autogramiáda autorů, takže jsem knížku tetě darovala s věnováním. Kdo si také tuto knihu nechal na SK podepsat? :)Celkový počet knih z SK je 7. Z toho jsou jedno omalovánky Skleněného trůnu.
Seznam:
 • More than this
 • Bez Jablka
 • Omalovánky Skleněný trůn
 • Krvavé ostří
 • Oko za oko
 • Všemi dary obdarovaná
 • Paní půlnoci


Jak jsem v článku o SK psala, tak po SK jsem si koupila ještě knihu Nocte. Tu už jsem stihla přečíst a včera mi domů přišel druhý díl Verum. Plánuji si Nocte znovu přečíst a udělat recenzi a poté přečíst druhý díl, který se mi zdá kraťoučký.
Nocte mě hodně zasáhlo a hodně jsem se do hlavní postavy vcítila. Nedávno jsem viděla film Goodnight, Mommy, který mi přišel hlavní zápletkou podobný jako tato kniha. Aby se vám kniha líbila a překvapila vás, jde o to, zda-li jste se už s tímto stylem knihy setkali nebo ne, blbé je, že vy to zjistíte až po přečtení, protože nijak se to dopředu zjistit nedá. Jedině vyspoilerovat. Jestli si přečtete nějakou recenzi, kde vám to autor článku vyzradí, ztrácí tím kniha smysl. I přes to, že jste se s podobnou zápletkou knihu neodhazujte, protože se v příběhu hodně zmiňuje sourozenecká láska a i první láska.
Úplně na začátku měsíce jsem odkoupila knížku od Klárky. Starters aneb Banka těl. Je to dystopie o propůjčování těl mladších lidí starším. Jenže jako vždy to má nějakou chybu. Knížku jsem už dvakrát odložila kvůli jiné, ale snad to brzy napravím.
Na svém IG jsem dávala fotku knih, které prodávám a slečna z blogu Sea Book Look mi navrhla výměnu. Tak mi od ní přišly dvě knihy první s názvem Bolest a druhá Deník sráče. O obou knížkách jsem se dozvěděla z jejích článků a obzvlášť se těším na Deník sráče.
Poslední přírustek měsíce je A monster calls od Patricka Nesse. Objednala jsem si tu první verzi a moc moc se mi líbí.Tak to byly všechny moje nové knížky. Už teď vám mohu říct, že červen bude stejně plný nádhernými knihami jako květen, možná ještě více.
Mějte hezký den.
Vaše Carol. :)

8 komentářů:

 1. Ty a už máš Verum? :O Sakra, já ti ho tak závidím :DD Jinak Nocte si musím koupit a udělat re-reading, aby se mi oživily informace :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jojo Verum jsem si objednal v angličtině, nechtěla jsem už čekat. :)
   Také si Nocte přečtu před druhým dílem znovu, i když jsem ho četla nedávno. :D

   Vymazat
 2. Taky máš pořádnou kupičku jako já :) Můj článek s novými knihami vyjde zítra :)

  OdpovědětVymazat
 3. Já mám taky pěknou hromadu knih. Mám jich 22, pořád nechápu, jak se mi to povedlo. :)
  Já jsem vydala článek o knižních přírůstcích včera, tak se klidně můžeš podívat na můj blog, jestli tě to zajímá. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyjo 22! Tak to smekám, na tvůj článek určo mrknu. ;)

   Vymazat
 4. Krásna kôpka kníh :)
  ----
  Adi - caroknih.blogspot.sk

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.