neděle 25. června 2017

Můj TBR list na prázdniny

Ahoj!
Pokud už můj blog sledujete delší dobu, víte, že jsem dříve dělala TBR články vždy na měsíc. Postupem času, hromaděním kniha a vycházením nových knih jsem se zcela odchýlila od svého TBR listu, takže jsem tento typ článku zrušila. Takže je jasné, že se divíte, proč jsem vydala tento článek? Protože zkrátka tyto knihy nutně potřebuji přečíst a doufám, že díky tomuto článku už se dokopu je přečíst.


Na fotce už vidíte 8 knih, které snad už tyto prázdniny přečtu. Jdeme se na ně podrobněji podívat.
Ano, máte pravdu sice jsem nedávno přečetla český Dvůr trnů a růží, jenže já se rozhodla si knížku přečíst i v angličtině, nejenom pro osvěžení paměti na druhý díl, ale také protože se chci vrátit do toho vílího světa Sarah J. Maas. Kdo také souhlasí, že Sarah J. Maas vytváří ty nejlepší světy? Máte stejný názor? Znáte autora, který má ještě lepší světy?
Navíc ten anglický hardback je o 100% hezčí. ACOTAR jsem objednávala z Book Depository a přišel mi s trochu obouchanými rohy. Co se dá dělat. :( Za jednu knížku jsem tam zaplatila nekřesťanskou cenu skoro 500Kč. Mě snad omyjou! Stejně jsem nemohla odolat! Určitě si do budoucna plánuji koupit celou sérii v aj v hardbacku a plus k tomu ty omalovánky.


Samozřejmě nevynechám i druhý díl a to Dvůr mlhy a hněvu. Nejdřív bych chtěla přečíst v originále jedničku a pokud by to šlo snadno, tak bych už četla zbylé díly jenom v aj. Jenže, tak nějak se bojím, že na mě bude mít Sarah styl psaní až moc těžký. I v češtině s ním mám malinko problém. Na mě až moc vedlejších vět v jednom souvětí. :(
Nedávno jsem u někoho na IG četla, že nesnáší, když mu někdo jiný vyspoileruje konec knihy. U Dvoru to nikdo neřeší. Je mi hned od začátku jasné s kým Feyre bude, protože fan arty, protože IG a další. Je to škoda a rozhodně nevýhoda pro ty, kteří se ke knížkám dostali až teď, protože z toho nebudou mít takový zážitek jako ostatní. Stejně tak jako já. Takže pokud se někdy budete zlobit na někoho, že vám něco vyspoileroval, tak nebojte někdo je na tom ještě hůř. To ani nezmiňuji jak samotné názvy knih série Selekce jsou strašnými spoilery!

Ještě u Sarah J. Maas zůstaneme, protože její druhou sérii Skleněný trůn také nemám dočtenou. konkrétně 0.5 díl s názvem Krvavé ostří. Abych k vám byla upřímná netěším se na něj tolik, jako na Královnu stínů, protože jestli mě znáte, tak víte že má nejoblíbenější postava je Manon, která se jen tak někdy objevila ve třetím díle. Tudíž se na ni moc těším. Když už jsme u těch postav moje nejoblíbenější je Manon, potom asi Dorian a Aedion (bratranec Aelin) a Chaol.
Když už jsme u Chaola viděli jste cover šestého dílu Skleněného trůnu Tower of Dawn. Hrůza! Dlouho jsem čekala na to, jak uvidím, jak si autorka představuje Chaola, ale ona ho na obálku knihy prostě nedá! Na IG jsem narazila na někoho, kdo cover této knihy předělal a mohu potvrdit, že ten člověk dokázal udělat o mnohem lepší obálku jak Sarah J. Maas. To je smutné. Navíc když si k tomu vezmu, že ta kniha má přes 600 stran a má ošklivou obálku. Je to pro mě velké mínus.

Další anglická kniha a ne nezbláznila jsem se. :D Za 131Kč jsem pořídila tuto krásku. První díl ze série The Grisha - Shadow and Bone od Leigh Bardugo. Spíš než na samotnou sérii Shadow and Bone, tak se více těším na Six of Crows. Nejenom protože všichni tvrdí jak je Kaz sexy. :D


Ještě u dvou anglických knih zůstaneme, protože bude A.G. Howard na Humbooku potřebuji si od ní nějakou knížku přečíst. Moc fanoušek Alenky v říši divů nejsem, natož retellingu, takže proto si plánuji přečíst Roseblood a ne Šepotání. I když i přes to, co jsem vám teď řekla, že nemám ráda Alenku, tak i přes to bych si chtěla přečíst Alice in Zombieland. SAKRA! Já totiž miluju Zombie a The Walking Dead. Kouká taky někdo na TWD? Já jsem teď u páté série. Třetí série se mi vůbec nelíbila, ale ta čtvrtá a pátá :O Možná si plánuji objednat i nějaké Funko Pop. :)

Poslední anglická kniha byla společným čtením Humbook clubu. Jenže to jsem bohužel nestihla přečíst. Z Book Depository chodí knížky holt dlouho. Navíc do toho jsem měla spolupráci, takže nebyl čas.  The Kiss of Deception jsem si taky objednala v hardbacku jako ACOTAR, takže taky byla drahá jak něco. Za dvě knížky jsem celkem utratila necelých 1000Kč. HRŮZA! Moje peněženka se z toho ještě nevzpamatovala.

V rychlosti bych chtěla zmínit moji novou spolupráci s Mega Knihami. Za mě jsou spolupráce výbornou příležitostí pro blogery, protože věřte mi, blogeři nejsou milionáři a nemohou si koupit všechny knihy, které chtějí. Od toho jsou tu spolupráce.
Ještě druhá skvělá věc co se mi tento měsíc stala získala jsem recenzní výtisk knihy Všechno, úplně všechno od nakladatelství Jota. Takže po tomto článku očekávejte recenzi. Určitě mi do komentářů napište, zda-li jste knihu četli a váš názor. A taky jestli se chystáte jít do kina na film. Protože já určitě půjdu. :)
Poslední knížka je volné pokračování Selekce a je to Dcera. Neopomenu ani na Korunu. Jako většina co Selekci četli, tak ani já bych už asi žádné další pokračování nepotřebovala. Líbilo se mi to jak to skončila a tečka. Je mi jasné, že Kiera chtěla z Dcery už jen vytěžit peníze.


Máte taky seznam knih, které chcete přes prázdniny přečíst?
Určitě mi dolů do komentářů hoďte na článek odkaz. Ráda si ho přečtu. Pokud nejste blogeři, tak to nevadí a klidně je jenom vypište.
Užívejte si dny plné sluníčka a konec roku.
Vaše Carol. :)

12 komentářů:

 1. Ježíši! Tisícovku, za dvě knihy v hardbacku?! Mě by asi švihlo! :D Ale vypadají nádherně! ♥ Po ACOTARU v tomhle vydání také prahnu, ale znám i jiné stránky, něž Book Depository, kde knihy v angličtině - a v hardbacku - vyjdou mnohem levněji. Mrkni se třeba na Better World Books, Thriftshop, nebo mediamops.de. Zrovna nedávno jsem si z BWB objednala spoustu knih v pevné vazbě, jako třeba To All the Boys I've Loved Before, P.S. I Still Love You, The Conspiracy of Us, nebo Walk on Earth a Stranger, která mi už dorazila a ceny nejsou nijak přehnané. Myslím, že mě kniha Walk on Earth a Stranger vyšla na 250,- s poštovným zadarmo, a přišla ve skvělém stavu, na to, že je z knihovny. :D Kdyby si potřebovala s něčím poradit, tak ti ráda všechno vysvětlím. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji za doporučení. Příště až budu objednávat další knížky, tak na ně mrknu. ;)

   Vymazat
 2. Držím ti palce, aby se ti podařilo všechny tyto knihy přečíst :) Já ještě seznam knih na prázdniny nemám, ale určitě si tam dám nějaké oddechovější knihy, ještě uvidím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. ;) Také ti přeji, ať o prázdninách přečteš co nejvíce knih.:)

   Vymazat
 3. Přeji hodně štěstí a držím palce se čtením! :) Já si loni naplánovala obrovskou letní výzvu a pak přišel život, všechno se změnilo a pokazilo a přečetla jsem knížek jen pár. Pevně věřím, že letos to bude lepší, ale přesto nevím, zda budu spřádat nějaké plány. Těším se na Tvé vyhodnocení, jak to dopadlo! :) Užij si léto i knížky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. Doufám, že se ti všechno zlepší, a že přečteš i hodně knih. :)

   Vymazat
 4. Krásné plány. Všechny knihy, které jsi si pořídila mám doma nebo bych si jednou ráda pořídila. :) Akorát v češtině. :D Čtení v angličtině bohužel nezvládám, takže tě obdivuji. ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji mnohokrát. :* Třeba se ke čtení v angličtině také někdy dostaneš. ;)

   Vymazat
 5. Pěkný seznam, držím palce!
  Můj článek najdeš tady ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. :) Neboj na tvůj článek už jsem koukala, hned když si ho vydala. Alenku v Zombielandu si také nutně potřebuji přečíst, už jen kvůli tomu, že jsem se zbláznila do The Walking dead. :) A doufám, že Stačí jen chtít si také někdy do Humbooku stihnu přečíst, stejně tak Oko za Oko a již zmiňovaný Roseblood. :D

   Vymazat
 6. Prajem ti, aby si to postíhala a užila si knižky. Máš tam dobré kúsky. Kedysi som tiež mala takéto plány na leto, len som to buď nestíhala, alebo som sa potom tým príbehom veľmi nevenovala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ďakujem. Snad to všechno stihnu přečíst. :) Také ti přeji co největší počet knih přečtených za prázdniny.

   Vymazat

Děkuji ti za komentář.