sobota 3. června 2017

Přečteno - květen 2017


Ahoj!
7 knih! Ano, to je počet knih, který jsem tento měsíc přečetla.(Vím na fotce je jenom 5 knih) 7 knih je na mě docela dost, ale nedivte se Selekce je vážně moc čtivá. :D
První knížkou měsíce května se stala Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender. Jak už podle názvu kniha říká, je to podivuhodný příběh. Hned na začátku na vás vychrlí docela dost morbidní a smutný příběh z mládí babičky Avy. Druhá část knížky je docela sladká. Je o románku maminky Avy a třetí hlavní část je konečně o Avě. Ava se narodila s křídly a její dvojče bez hlasu. Tito podivní sourozenci si v životě vytrpěli dost a mají chuť konečně začít žít.
Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale asi ji doma potřebuji!
Hodnocení: 85 - 90%Druhou knihou je už zmiňovaná Selekce. Konkrétně první, druhý a třetí díl. U těchto prvních třech dílů můžu potvrdit, že se Kiera s každým dílem zlepšovala. Nejvíce mě oslnila, jak už je logické, První. Díl Selekce mám v normální podobě, za to zbylé dva jsem měla na čtečce. Tudíž se naskytuje otázka, jestli si mám další díly dokoupit? Určitě si minimálně plánuji koupit Dceru a Korunu. Každopádně, pokud někdo z vás doma má navíc Elitu nebo První, ráda ji od vás odkoupím. Napište mi na email: karolina.knavova@seznam.cz


Ze začátku jsem si říkala, že čtu takové princeznovské Hunger Games. America-Katniss , Aspen-Gale , Maxon-Peeta. Jak jsem už všude zmiňovala je to neuvěřitelně čtivé a jedna kniha z této série vám zabere jenom jeden den.
Hodnocení: 90%


Tady už jsem začínala uvažovat, zda-li jsem team Maxon nebo Aspen. Duhý díl se konečně více rozjel a nastala i nějaká akce.
Hodnocení: 95%


Tento díl wau! Konec jsem nečekala a nebudete tomu věřit, ale zde jsem si zamilovala Aspena. A věřte mi, že jsem už na začátku druhého dílu věděla, jaký bude jeho osud.
Hodnocení: 100%
No, a když už jsem začala Kiery velmi známou sérii, tak jsem nemohla opomenout její prvotinu Sirénu. A rovnou jsem ji přelouskala v angličtině. Angličtina je velmi jednoduchá, rozuměla jsem všemu! Ve srovnání se Selekcí je to hodně nerozhodně, ale přikláním se spíš na stranu Sirény! Trochu mě mrzí, že anotace a celkově propagace Sirény knihu vystihuje spíše jako romanťárnu a slaďárnu. Přitom je to úplně jinak, protože láska je hlavní důvod, proč celý příběh vznikl, ale přesto se v ní tolik neobjevuje.
Hodnocení: 100%


Kniha, která na mě tento měsíc nejvíce zapůsobila je Nocte. Na tuto knihu jsem chtěla udělat recenzi, ale to nejde. Zaprvé nemám slov. Zadruhé nechci nic vyspoilerovat. Abych vám řekla jak moc se mi kniha líbila, tak vím, že sice druhý díl vyjde již tento rok, ale koncem, proto jsem si ji objednala v aj. Nechci čekat! Doufám, že mi už příští týden přijde. Druhý díl s názvem Verum je na nejvyšší příčce mého TBR seznamu.


Poslední knihou(ale přitom jsem ji přečetla jako druhou v měsíci) je Zrada. Joelle Charbonneau bude letos na Humbooku a já si ji ani její knihy nenechám ujít! Druhý díl byl o mnohem lepší než první.
Hodnocení: 90%

Oficiálně prohlašuji, že tento měsíc byl na kvalitu knih velmi nadprůměrný. Moc jsem si všechny knihy užila a všechny vřele doporučuji!
Chtěla bych vám oznámit, že jsem konečně začala číst Dvůr trnů a růží a už teď bych knize dala 100% !!!
Kolik knih jste tento měsíc přečetli vy? A vaše nejoblíbenější?
Mějte se.
Vaše Carol. :)8 komentářů:

 1. Moc pěkné čtecí skóre :) Selekci a Elitu jsem četla a také se mi moc líbily :) A vážně nádherná je ta záložka s Avou Lavender :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji moc. :) Jsem ráda, že se ti Selekce a Elita líbily. První je ale o hodně lepší. ;)

   Vymazat
 2. Prečítala si toho veľa, si šikovná :-) Mne Selekcia nesadla, v dvojke ma America strašne rozčuľovala a celkovo ma séria nenadchla, tak som už po dvojke v čítaní nepokračovala. Univerzita výjimečných sa mi páčila a súhlasím, dvojka bola zrejme lepšia než jednotka :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je mi líto, že tě Selekce nezaujala, ale knížka je to dobrá, ale že by měla nějakou větší hodnotu a byla něčím vyjímečná, tak to ne. Na univerzitu jsem zvědavá na třetí díl, doufám, že bude ještě lepší jak druhý. :)

   Vymazat
 3. Univerzitu zbožňuju. Od K. Cass jsem četla jen Dceru, ale v nejbližších dnech by mi měla přijít i Koruna. :) Nocte mi moc nesedlo, ale Podivuhodné a krásné soužení Avy Lavender bych si ráda v budoucnu přečetla. :)

  OdpovědětVymazat
 4. Mě právě Nocte neoslovilo. A když jsem knihu dočetla a zavřela, tak jsem si jenom říkala, co za psychárnu jsem to přečetla? Ale jak tomu bývá - každému se líbí něco jiného.
  Siren si chci přečíst, teď mě potěšilo, že to tedy není tak moc o lásce ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jś určitě Sirénu doporučuji! Lepší jak Selekce o 100%.

   Vymazat

Děkuji ti za komentář.