středa 12. července 2017

Filmy #1


Ahoj.
Dneska jsem si pro vás připravila filmová doporučení všech možných žánrů. Většina filmů, které vám představím jsem si zamilovala z jednoho hlavního důvodu a to kvůli chytlavým písničkám, které po skouknutí filmu poslouchám ještě dva až tři měsíce. :D


Trolls / Trolové - 2016
Dětský animák, který když jsem viděla poprvé říkala jsem si: ,,Co je to za kravinu?'' Tak jsem se na tu kravinu koukla znovu a zamilovala si písničky a poté, když jsem zjistila, kdo postavám propůjčil hlasy, nevěřila jsem svým uším. Poppy- hlavní postavička  hlas jí propůjčila Anna Kendrick, Branch / Větvík - Justin Timberlake. Další vedlejším postavám propůjčili své hlasy James Corden, Gwen Stefani a Christine Baranski.
Obsah z ČSFD:
Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti si totiž myslí, že můžou být šťastní jedině tehdy, pokud budou mít Trolla v žaludku. Bohužel však už dlouhou dobu žádného na jídelníčku neměli. Trollímu králi Peppymu se totiž podaří i se všemi jeho poddanými utéct a založit vlastní veselé městečko Trollíkov, které se Bergenům, v čele s princem Chroupou, nedaří a nedaří nalézt. A tak je jejich království oproti šťastnému a barevnému Trollíkovu naplněné nabručeností, zlobou a vztekem.
Naděje na změnu Bergenům vysvitne v okamžiku, kdy se jim podaří skrytý Trollíkov vyčmuchat a dokonce i unést téměř všechny jeho obyvatele. Z bergenských spárů se totiž podaří uniknout i dvěma Trollům, princezně Poppy a Větvíkovi. Těžko bychom hledali dva odlišnější Trolly, nekonečně optimistická Poppy všechny problémy řeší písní, tancem a objetím. Kdežto bručounský Větvík žije v neustálém strachu z Bergenů, netančí, nezpívá a především se s nikým nikdy neobjímá. A právě na těchto dvou hrdinech je, aby zachránili unesené Trolly z bergenských spárů. Což znamená vyrazit do jejich království, proniknout do vězeňských kobek, vysvobodit je a uniknout. A především to znamená, že Poppy a Větvík budou muset spolupracovat. A tak se tato dvojka vydává na záchrannou misi, plnou nečekaných dobrodružství a nesnází. Naštěstí na to nakonec nebudou úplně sami, potkají totiž další podivuhodnou osůbku, Bridget, která je nejen pomocnicí v kuchyni, ale i jedinou Bergenkou, která miluje zpěv, tanec a prince Chroupu.

Moana / Vaiana - 2016
Jo, další animák. Skvělá hudba.Velmi chytlavé písničky s nádhernými texty. Ve filmu jsem našla přes 10 posláních mladším generacím, které mladší děti určitě tak snadno nenaleznou, ale pro nás starší je to nádherný příklad. Schválně kolik jich ve filmu najdete vy?
Obsah z ČSFD:
Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu, aby zachránila svůj lid. Cestou potkává Vaiana (Auli'i Cravalho) kdysi mocného poloboha Mauiho (Dwayne Johnson), který jí pomůže stát se zkušenou mořeplavkyní. Společně se plaví přes širý oceán a zažívají nebezpečná a úžasná dobrodružství, například setkání s obřími mořskými monstry, ze kterých leckdy uniknou jen o vlásek. Na konci cesty Vaiana splní úkol svých předků a najde to, co vždycky hledala: sama sebe.

Kráska a zvíře - 2017
konečně jsme se dočkali dalšího zfilmování dětských disneyovek. Tuším, že teď na řadu přijde Mulan, ale nejsem si úplně jistá. Zpátky ke Krásce a zvířeti. Opět výborná hudba, spousta nových písniček jako Evermore, How does a moment last forever, Days in the Sun. Prodloužená a přeměněná verze písně Gaston. Prostě paráda! Trochu mě zklamala píseň Be our Guest, protože na tu jsem čekala nejvíc a zůstala no, obyčejná. Pokud jste shlédli film Zloba - Královna černé magie, tak jste zaregistrovali, že je to úplně zcela pozměněná šípková Růženka, něco podobného jsem očekávala od tohoto filmu. Ale tady je to úplně stejné jako první animovaná verze.
Hodně mě překvapilo, kdo pracoval na scénáři, protože je to Stephen Chbovsky, který napsal ,,Ten, kdo stojí v koutě.´´
Nejlepší hereckou dvojici ve filmu tvoří Luke Evans a Josh Gad.
Obsah z ČSFD:
V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a postavy, které diváci znají a zbožňují. Kráska a zvíře popisuje pozoruhodný příběh Krásky, bystré, krásné a nezávislé mladé dívky, kterou ve svém zámku uvězní děsivé zvíře. Navzdory strachu se spřátelí se zakletým zámeckým služebnictvem a uvědomí si, že se pod obludným zvířecím zevnějškem ukrývá vlídná duše skutečného prince.

 
A Cinderella story: If the shoe fits - 2016
Tady je to ten případ, kdy se mi film moc nelíbil, ale ty písničky jsou prostě boží!!!!! Pokud se vám líbila popelka se Selenou Gomez a Lucy Hale, tak tohle se vám bude také líbit.

Rings - 2017
Já a horory to je samotná kapitola. Je hodně těžké, aby se mi nějaký zalíbil, protože já v hororu potřebuji nějaký chytlavý příběh, který tady je. Zjišťuje se tu minulost a historie samotné Samary a její rodiny! Neskutečně zajímavé. Kvalitou příběhu to převyšuje i V Zajetí démonů. Navíc kdo hraje v tomto filmu?? Třeba Johnny Galecki, který je známý z Teorie velkého třesku!! Wow! Pecka co?? Nebo třeba ještě Alex Roe, který je známý z filmu Pátá vlna. Tento samotný týpek mi nahání hrůzu, protože když jsem se s ním setkala poprvé hrál záporáka a já jsem si ho tak už zafixovala.
Obsah z ČSFD:
Kruhy se odehrávají třináct let po událostech předchozího dílu. Příběh o vraždícím filmu je považován jen za hororovou historku, přesto studentku Julii zneklidní změna chování jejího přítele Holta, který prý toto video viděl. Přes jeho varování se na něj zvědavá dívka podívá. Nepochopitelný sestřih zdánlivě nesouvisejících scén korunuje telefonát, ve kterém jí neznámý hlas oznámí, že přesně za týden zemře. Protože ji v tu chvíli začnou různé děsivé události provázet doslova na každém kroku, nebere Julia varování rozhodně na lehkou váhu. Brzy jí také dojde, že jedinou naději na přežití jí může dát pochopení videa, kterým Samara, dívka ze studny, vyslala světu zašifrovaný vzkaz. Pátrání po Samařině děsivém osudu zavede Julii na cestu, kde je její život ve stejném ohrožení, jako kdyby na smrt odevzdaně čekala doma.

 


Purpurový vrch - 2015
Tento film jsem si zamilovala hlavně díky hlavní postavě, kterou ztvárnila Mia Wasikowksa, která si zahrála Alenku v říši divů. Nádherný příběh. Trochu duchařský a i trochu by se to dalo zařadit jako lekačka. Příběh je nádherný a já ho musela shlédnou vícekrát, abych úplně zjistila, jak to bylo se všemi postavami. Stojí za to, si ho pustit.! Zařadila bych ho do žánru: Mysteriozní, Duchařský, Horor
Obsah z ČSFD:
Edith Cushingová (Mia Wasikowska) je na svou dobu velmi emancipovaná dívka s literárním talentem a nepěkným traumatem z dětství, s nímž se vypořádává právě psaním. Záhadnému cizinci, siru Thomasi Sharpeovi (Tom Hiddleston), se její texty líbí, jí se pro změnu zamlouvá on. Dokonce tak, že po tragické otcově smrti brzy odloží smutek a provdá se za něj. Díky sňatku se stane spolumajitelkou panství Purpurový vrch, jemuž vévodí majestátní, leč chátrající viktoriánský dům, jehož děravou střechou padá do vstupní haly déšť, sníh a listí. V jeho ponurých stěnách se Edith rozhodně necítí jako doma. Přispívá k tomu odměřenost její švagrové Lucille (Jessica Chastain) a spousta děsivých vizí, jež ji provázejí od chvíle, kdy prvně překročila práh. Edith je sice k smrti vyděšená, zároveň ji ale zvědavost nutí odhalovat tajemství, které se dům snaží pohřbít. Že jí při téhle pátrací akci půjde neustále o život, asi není potřeba dodávat.


Ještě jedno malé doporučení na seriál The Walking Dead / Živí mrtví.
Já si ho neskutečně zamilovala třetí série je trochu slabší, ale čtvrtá a pátá nemají chybu. Dokonce kvůli seriálu začínám vyhledávat i knížky na zombie styl např. Alenka v říší Zombií, Pýcha, předsudek a zombie (též je i film, také výborný!).
Jaké seriály sledujete vy?
Znáte některý z filmů? Váš názor?
Vaše Carol. :)


8 komentářů:

 1. Kráska a Zvíře? Nejlepší na světě! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Pane bože konečně má někdo rád Purpurový vrch!! Ten film aaaaaaa, hned po skončení jsem si vyhledavala, jestli to místo existuje (neexistuje :'/) a ten příběh obecně! No prostě srdcovka! :)

  OdpovědětVymazat
 3. Ráda bych viděla Krásku a zvíře a také Purpurový vrch, na něj se chystám už dlouho :)

  OdpovědětVymazat
 4. Na Krásku a zvíře jsem byla v kině a jednou stačilo :D Nikdy jsem neviděla ty kreslené princeznovské Disney, takže ani hraná verze mě nějak nebere :D Na první dva animáky jsem se chystala, ale pak jsem si řekla, že všechno zase vidět nemusím. Purpurový vrch neznám, ale horory nesnáším, takže Rings jde úplně mimo mě :D
  Co se týče TWD, tak to jsem začala sledovat, když jsem se měla učit na maturitu :D Jakožto člověk, který má největší strach z kanibalismu a zombie, jsem se právě v druhé polovině maturitního ročníku rozhodla, že se budu dívat na dva seriály a to Hannibala a TWD… co si budeme nalhávat, všechno je lepší než učit se na maturitu! :D Už se těším na osmou sérii ^^

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyjo taková slohovka. To tě obdivuji. Já TWD miluju a teď jsem u 6.série a už se nemohu té osmé dočkat, bohužel teď mám dost práce, takže šlo TWD do pozadí, ale brzy si dám zase marathón. :D

   Vymazat

Děkuji ti za komentář.