pátek 28. července 2017

Knižní přírustky - červen 2017

Ahojky!
Dlouho jsem se neozvala a nějak jsem zjistila, že jsem zapomněla udělat článek o mých nákupech v červnu. Podle mě je to jeden z nejoblíbenějších článků, tak jsem se ho rozhodla doplnit. V květnu jsem si koupila 12 knih, ale v červnu jsem se zklidnila na 9 knih. Proč méně? Protože v srpnu pojedu do Dubaje! :D Ano tam kde byla Klárka (Klářiny knihy) a díky jejímu videu vím, kam mám zamířit do knihkupectví atd. Plánuji si tam koupit i nějaké Funko pop, sice nevím kolik tam budou stát, ale na seznamu mám The Walking Dead - Carla. Pak bych chtěla nějakou Funko, která by se hodila na více knižních hrdinů. Napadla mě Alenka, protože jsem si teď zamilovala Alice in Zombieland. A jaké si tam plánuji koupit knihy? Počet ještě uvidím podle váhy kufru, ale jedna to určitě bude. Na seznamu mám přes 50 knih, ale tolik si jich tam určitě nekoupím. :D Na mém seznamu je: Six of Crows, Roar, Daughter of the Pirate King, Given to the Sea, Flame in the Mist, Nevernight, Royal Bastards, Maybe Someday, Dividing Eden, A Court of Wings and Ruin. No, když jsme u toho..........
V červnu jsem neváhala a koupila si anglickou verzi Dvoru trnů a růží. Když jsem přečetla Dvůr trnů a růží v češtině rozhodla jsem se hned si koupit druhý díl v češtině na Albatrosmedia se slevou 20%, ale po nějaké chvíli jsem se rozhodla, že bych si celou sérii mohla přečíst v angličtině a nejen kvůli nádherným hardbackům. No, takže teď jsem přečetla první díl A Court of Thorns and Roses a čekala jsem tu angličtinu horší. Jak budu pokračovat dál? Druhým dílem v angličtině, takže si to řekněme upřímně mám doma Dvůr trnů a růží a Dvůr mlhy a hněvu v čj úplně zbytečně. :( 


V červnu jsem zároveň navázala spoupráci s Mega knihami, díky kterým jsem získala knihu Poslední. Odkaz na recenzi zde. I přes to, že jsem knížce dala jenom 60% se mi líbila, více se dočtete v recenzi. Druhým štěstím byl recenzí výtisk od Joty a to Všechno, úplně všechno. I jsem byla na filmu a recenzi na knížku najdete tady.


Selekci jsem si zamilovala asi jako další polovina čtenářů. Více než příběh Ameriky jsem si zamilovala ten Eadlynin. Dcera se mi líbila o 1% více než Koruna. Nejsem spokojená s tím, jak skončila Koruna, čekala jsem, že bude s někým jiným a zadruhé jsem Eadlyn vůbec nevěřila, že toho, koho si nakonec vzala opravdu miluje! Blbý co? Každopádně jsem si pořídila již zmiňovanou Dceru  a neodolala jsem ani povídkám Šťastně až navěky, které mě trochu zklamaly. Hodnotila jsem je 60%.


O The Kiss of Deception ani nemám co říct. Líbila se mi anotace, obálka a všichni ji už četli, tak jsem se pro ni také rozhodla. Jelikož si stále snažím zlepšovat angličtinu, tak ji mám v originále. :)
Co vy a čtení v angličtině? Ano? Ne?


Zaprvé omlouvám se za horší kvalitu fotky. Stále se učím.
Shadow and Bone už u nás také vyšla pod názvem Griša. Toto je snad první kniha, u které se mi více líbí paperback, protože hardback je šedý a né takhle krásně fialový. Ovšem Six of Crows chci na 100% v hardbacku s černými stránkami.
Do trilogie Nocte mi přibyl druhý díl Verum a někde mezi ČR a Anglií je na cestě třetí díl Lux. Pro česky čtecí čtenáře už brzy vyjde Verum v překladu. (Uf, to je věta. :D ) V porovnání s Nocte je to trochu slabší díl, ale ten konec mi zase pohnul žaludkem! Protože to zase překrucuje VŠECHNO! Hádám, že třetí díl to udělá taky! Než se pustím do posledního dílu asi si dám rereading. :) Toto je pro nerváky vážně hodně nervující trilogie, ale stejně ji miluju. :D


Všech devět knih jsem vám ukázala. Posledních pár sdělení.
1.Přečetla jsem Možná jednou a musím si NUTNĚ koupit 1.5 díl, který je o mé nejoblíbenější postavě Warrenovi. 
2.Dále si NUTNĚ musím koupit Možná jednou v aj, protože ten cover je OMG! Naprosto byl úžasný udělat ke knížce písničky. Soundtracky poslouchám pořád, i teď! Zrovna mi hraje I'm in trouble, která je hned moje druhá neoblíbenější po písni Maybe Someday. Četli jste? Posloucháte?
3. Začala jsem koukat na Glee a páni! Vůbec jsem nevěděla, že ten herec, který tam hraje toho gaye, teď si nemůžu vzpomenout na jeho jméno, že je to Chris Colfer autor knihy Země příběhů, kterou mám doma a chtěla jsem ji prodat. Teď už nechci! :D
4. Jsem v 7.sérii The Walking Dead a poslední díl 6.série mě ZABIL! Jsem zvědavá jaká bude osmá série. Asi už jste pochopili, že já jsem na knihy a seriály, které mě ničí. (TWD, Nocte...) Proto potřebuji tu Funko Carla, ještě se tedy rozhoduji, jestli tu, kde je mladší, nebo tu, kde přes sebe má ten hadr s vnitřnosti.
***********************
Snad jsem vás neunavila. Na závěr jedna záludná otázka. Na poslední fotce je jedna knížka, která má mnohem bělejší stránky než ostatní. Uhádnete, která to je?
Ještě jedno sdělení, protože jsem dělala Přečteno za červen a článek nevidělo tolik čtenářů, jako ostatní články. Budu ráda, když si ho přečtete dodatečně a popř. napíšete comment. Odkaz na něj tady.
Mějte se hezky a čtěte.
Vaše Carol. :*


2 komentáře:

  1. Moc pěkné nové kousky :) Dvůr trnů a růží, Všechno úplně všechno, Falešný polibek, nevěděla bych na co se vrhnout dříve :) Přeji hezké výletování do Dubaje a těším, se až se pochlubíš nově nakoupenými kousky ;) Hlavně ať tu váhu udrží kufr :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji za milý komentář. :) Knížkami se potom určitě pochlubím. ;)

      Vymazat

Děkuji ti za komentář.