neděle 16. července 2017

Přečteno - červen 2017


Zdravím!
Jak z fotky vidíte moc jsem toho za červen nepřečetla, čím to jenom může být??? 5 knih! Opravdu jsem čekala víc, už jenom z toho důvodu, že je konec školního roku a ve škole, řekněme si to popravdě,už neučí tak, jak by mělo. Což je dobře. :)
Takže jaké knížky jsem za tento měsíc přečetla? Jdeme na to.


Měsíc jsem začala s knížkou, kterou jsem odkládala přes rok. A teď se za to stydím. Knize jsem nevěřila, myslela jsem si, že mě bavit nebude, ale jako vždy, opak se stal pravdou! Dvůr trnů a růží jsem si zamilovala! Výborně propracovaný svět, postavy, prostě vše. Miluju Feyre, Tamlina, Luciena, Rhysanda! Oproti Skleněnému trůnu je tohle o 100% lepší a to skleněný trůn MILUJU! Styl psaní je výborný a vsadím se, že se o Sarah J. Maas budou naše děti učit ve škole v hodinách českého jazyka. No, závěrečné hodnocení je............100%
Jenom bych tady chtěla zmínit můj Goodreads profil, na kterém jsem aktivní skoro pořád. Najdete tam kraťoučké bez spoilerové recenze na knížky. Najdete mě tam pod jménem Carolineandherbook.
Další knížkou a zároveň druhým dílem do Trilogie Nocte přečteným v červnu  je kniha Verum. Slibovala jsem, jak na Nocte, tak i na Verum recenzi, ale já dělám recenze hned po přečtení, kdy působí mé emoce a kdy si z knížky pamatuji nejvíce. Nějakým záhadným způsobem jsem na ně před měsícem zapomněla tu recenzi napsat. Pokud na ně udělám rereading, tak by recenze na blogu určitě přibyla. S Nocte recenzí si nejsem úplně jistá, ale na Verum snad někdy bude, protože na podzim by tento druhý díl měl v češtině vyjít. JEJ! Co ve zkratce o knize říct. Určitě byla stejně nervy drásající jako Nocte, i když Nocte bylo více akční. Druhý díl je z většiny více nudný, ale ty konce, ty NEDÁVÁM! Zkrátka si semnou Cortney Cole pěkně hraje. Třetí díl si už snad brzy objednám a i přečtu. Pokud jste už třetí díl četli, dejte vědět, jak se vám líbil. Prosím bez spoilerů!Hodnocení: 100%


Třetí knihou přečtenou v tomto měsíci a zároveň 20.knihou přečtenou v roce 2017 jsou povídky Šťastně až navěky od Kiery Cass. Určitě nejsou tak dobré jako samotná Selekce. Ze 4 větších povídek a 3 menších povídek se mi líbily jenom 3! To je dost málo! Ale abych jenom nehanila, tak ilustrace jsou vynikající! Rozhodně jsem ráda, že povídky vyšly. Co mě na nich překvapilo, že jsem se dozvěděli konec První. Teda konec jsme věděli, ale v První byl konec prostě utnutý.
Hodnocení: 60%

Po povídkách jsem dostala k recenzi od nakladatelství Jota, moc děkuji, knihu Všechno, úplně všechno a následně zamířila na film. Recenze je už vydaná odkaz na ni tady.
Hodnocení: 70%

Poslední kniha tohoto měsíc byla největší zklamání. Knize jsem dala 45% a nyní bych dala i méně tak 10%. Jaká to je kniha? A monster calls od Patricka Nesse. Nelíbila se mi, nudila mě. Konec byl více zajímavý a napínavý, ale to je tak vše. Nebrečela jsem! Prostě za mě NE! Od srdce mi je to líto, ale prostě ne!


Za měsíc červen jsem přečetla 1583 stránek. Můj průměr jsou zhruba 4-5, takže jak jsem psala na začátku nic vážného.
Mějte se pěkně a čtěte.
Vaše Carol . :)Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.