neděle 19. listopadu 2017

Přečteno - září a říjen 2017


Ahoj!
Jak jste si mohli všimnou dnes je to přečteno za dva měsíce a proč? Protože jsem toho přečetla málo a navíc jsem s blogem ve velkém skluzu. Takže jdeme na to....

Za tyto dva měsíce jsem přečetla sice prachbídně málo knih, ale víc jich nakoupila. Tudíž se můžete těšit na Bookhauly, které budou zvlášť, protože těch knih co jsem si koupila je požehnaně. :)

V září jsem přečetla 5 knih a v říjnu jenom 3 knihy. V září nastala příprava na Humbook a tudíž na knihy spojené s autorkami, které na Humbook dorazily. Odkaz na fotočlánek zde. Zkoušela jsem přečíst RoseBlood, ale nějak jsem se tím nedokázala prokousat ani do strany 50! Vážně hrůza! Ale za to jsem si zvládla udělat čas na Jenny Han a protože nejsem na romantickou literaturu, tak jsem se pustila do její knihy o dívčích válkách a vcelku jsem byla mile překvapena. Konečná tečka knihy je obklopená magií, takové malé překvapení nakonec. Je to knížka Oko za Oko.
Hodnocení: 70 - 80%
Jak říkám velice mě překvapila.
A jako vždy přišel čas i na anglickou četbu. Tento měsíc jsem zvolila knihy, které jsou součástí série. Zaprvé jsem dočetla sérii Nocte.  Poslední díl mé milované trilogie Nocte mě strašně zklamal! 3/4 se vlastně opakovalo Nocte. Zbytečné zdlouhavé a nudné a rozuzlení také nic moc. Doporučuji poslední díl vůbec nečíst a prostě jenom si konec domyslet.
Hodnocení: 20%

Druhá anglická kniha je první díl trilogie The Grisha s názvem Shadow and Bone. Popravdě očekávala jsem od toho víc, obyčejná YA fantasy s dokonale vymyšleným Světem. Alina je obyčejná hlavní hrdinka, která je nemastná a neslaná. Doma už mám druhý díl, ale stále se na něj nějak necítím.
Hodnocení: 60%

Další přečtená anglická kniha byla také součástí další mé oblíbené série a to......................The Queen of Zombie Hearts. Třetí díl z čtyř dílné série White Rabbit Chronicles. Tato série pojednává o dívce, která při autonehodě ztratila celou svou rodinu. Po této nehodě začne vidět zombíky a do toho začne chodit zase do školy. Takže kniha pojednává o klucích, o zombíkách a o středoškolském životě.
Já vám ji doporučuji na 100%. Všechny díly této série byly dokonalé. Brečela jsem, smála se, ale spíše bylo více toho breku. YA kniha, ve které nechybí zabíjení.
Hodnocení: 100%

Poslední knihou měsíce září se stala sbírka poezie od známého režiséra strašidelných dětských filmů Tima Burtona. Ústřičkova smutná smrt a jiné příběhy. Nádherná knížečka, která vás zaručeně pobaví, ale někdy si budete říkat, jak je autorovo myšlení až nechutné a zvrácené.
Hodnocení: 100%Teď se přesuneme na knihy přečtené v říjnu...První jsem přečetla knihu, která byla součástí VIP balíčku z Humbooku. Dívka s ikoustu a hvězd. Mně osobně se líbilo jen to, jak autorka dokázala do knihy pro děti a mládež dostat kartografii. To bylo opravdu zajímavé. Zbytek nudný obyčejný příběh pro čtenáře mladší 12 let.
Hodnocení: 40 - 60%
Další knížku jsem přečetla jako e-knihu a to knížku, která mi byla zaslána samotným autorem na zrecenzování. Madison Winslentová - Svět v planetě. Knížka mi připomněla moji nejoblíbenější sérii Podzemí. Sice se v knížce objevují začátečnické chyby, ale i přes to se mi líbila. Více v recenzi zde.
Poslední knížkou byla jednohubka dvou povídek od Rainbow Rowell s názvem
Almost midnight. Tato knížečka se povedla po obou stránkách jak grafické, tak příběhové.
Hodnocení: 100%

To by bylo pro dnešní článek vše. Kolik knih jste za tyto dva první náročné školní měsíce přečetli vy?
Vaše Carol. :)

4 komentáře:

 1. Shadow and Bone mám doma v češtine, ale mne sa to celkom páčilo. Bol to síce priemer, ale po tých hodnoteniach som čakala, že to bude horšie. No som veľmi zvedavá na Vraniu šestku.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je tak to máme stejně. Čekala jsem větší hrůzu, když to všichni říkali, ale tak hrozné to taky nebylo. Zkrátka průměr. Na Šest vran jsem zvědavá. Snad mě nezklamou. :)

   Vymazat
 2. Náhodou jsi toho nepřečetla zase tak málo. A hlavně tam máš anglické knížky, které trvají přečíst trochu delší dobu než knihy v našem rodném jazyce. Na knihu Dívka z inkoustu a hvězd čtu samou negativní recenzi, takže se do ní ani nemám chuť pustit.

  OdpovědětVymazat
 3. Děkuji. Upřímně tě chápu. Dívka s inkoustu a hvězd je spíše kniha pro děti než pro YA. :)

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.