sobota 3. února 2018

Knižní přírustky - leden 2018

Ahojky!
Zase to byla docela dlouhá doba, co jsem naposledy psala nějaký článek. Tento měsíc, vlastně už minulý, jsem se rozhodla pro změnu, nejenom na blogu, ale i v životě, protože už nechci, aby mě jen tak přehlíželi. Co se týče blogu, tak tady budou změny v přidávání článků a i v změně přístupu. Zaprvé recenze budu dělat jenom na knihy, které mě překvapily a to myslím tou dobrou stránkou, ale i tou špatnou. Knižní přírůstky trochu omezím, buď budu spojovat dva až tři měsíce, nebo vám ukážu jenom to, co mě nějakým způsobem více zaujalo. Přečtena bych chtěla také změnit, tam budu více rozebírat knihy, které nebudou mít samostatnou recenzi.
Tak to by bylo. Teď na přírůstky.


Zase jsem dostala chuť na anglické knihy a koupila jsem si novinku, která vyšla v lednu The Cruel Prince od Holly Black. Toto bylo moje první setkání s touto autorkou, i když doma mám ještě jednu knihu s názvem Panenka z kostí.
The Cruel Prince je pecka! Hlavní hrdinka je vážně hustá! Zabíjení je v tomto světě něco normálního. Představte si Dvůr trnů a růží v té nejnechutnější a nejpochmurnější podobě. To je přesně The Cruel Prince! Právě tuto knihu čtu a za sebe mohu říct, že je to fakt hustý, ale nějaké chyby už vidím, třeba nepřijde mi to vůbec akční, ale styl psaní je na vysoké úrovni a já před autorkou smekám. Doufám, že nemusím zmiňovat nádhernou obálku. V USA vyšly tři: jedna, kterou vidíte, speciální edice knihkupectví Barnes & Noble, která je černá a poslední exkluzivní obálka owlcrate boxu, která je úplně jiná, asi vám sem hodím fotku. A tuto knihu jsem si odkoupila od jedné slečny, která si tento box pořídila a úplně se jí ta obálka nelíbila, protože to byl jediný způsob jak tuto edici sehnat.
http://thenovl.com/post/170085805864/the-cruel-prince-covers-the-rumors-are-true
Příběh vypraví o sestrách, kterým vílí muž brutálně zabije rodiče a odvede si je do svého světa a vychovává je, jako kdyby byly jeho vlastní. Dvojčata byla malá, takže si na své pravé rodiče a na lidský svět už moc nevzpomínají, ale za to ve světě víl, jim dávají ostatní jasně vědět, že mezi víly nikdy patřit nebudou, ale Jude má plán, jak se jim vzepřít a stát se jim rovnoprávnou, jenže tento plán nemá rovnou cestu.

Pokračujeme další známou autorkou V.E. Schwab a její knihou A darker shade of magic - Temnější tvář magie. Tady u této knihy jsem dlouho přemýšlela nad obálkou. Nakonec jsem si vybrala levnější UK paperback verzi, i když strašně bych si přála US hardback. o této knize nevím vůbec nic a chci to tak i nechat. Ráda se nechám překvapit, ale očekávám, že to bude dobré, hodně dobré.

Teď vám představím nejlepší knihu tohoto roku, ano, tato bude v Top 10. Je to The Last Namsara by Kristen Ciccarelli. Toto je úžasná fantasy kniha o dracích. Na tuto knihu bude recenze, protože tu si potřebujete přečíst.
Vypráví o dívce Ashe, která je dcerou krále a zároveň je Iskari, to znamená, že přináší smrt a neštěstí a proto se stala drakobijcem. Jenže nikdo neví jakým nebezpečným způsobem draky láká a pak je zabije. V tomto světě je zapovězené povídat pohádky, protože zabíjejí, tak jak zabily matku Ashy, tedy královnu.
Dál už vám nic neřeknu, prostě si to přečtěte!Tuto knihu mám na svém seznamu knih, které si chci koupit už dloooouho. Three dark crowns je kniha a sestrách, které mezi sebou bojují o korunu a věřte mi nebude to hezké.


Tady na této fotce máte rovnou tři věci, které jsem si koupila minulý měsíc. Anglické Hry o trůny, svíčka od Abyss a záložka od @Bookcoyotedesigns.


Minulý měsíc jsem byla rep pro společnost @wishuponapage najdete je na etsy i na IG. Emily vytvořila krásné záložky, ale mají chyby. Jsou z obyčejného papíru a barva z nich se dá seškrábat nehtem. Takže funkčnost nic moc, ale jako dekorace dobrý.

Další záložky, které jsem si tento měsíc pořídila jsou tyto Got od @Enchantedbookmarks. Tady už je kvalita lepší.


Nejlépe na tom jsou tyto od @zwischenseitlich. Tyto doporučuji na 100%, seženete je na etsy. Pokud tam budete nakupovat použijte můj rep code: CORALINE10 a dostanete 10% slevu. Materiál nedokážu popsat něco mezi papírem a plastem, opravdu se nedají ohnout. Navíc jako jediná má záložky inspirované knihou The Last Namsara. Určitě se na ně mrkněte odkaz zde.
Pokud jste to dočetli až sem gratuluji. Tento měsíc jsem si koupila jenom 5 knih. To je na mě dobrý. :D
Mějte hezký den Carol. :)
P.S.: Těšte se na přírůstky za únor, protože mám objednané dva boxy. Nezapoměňte mě sledovat na mém Instagramu, tam dělám unboxingy na "my stories". Najdete mě tam pod jménem @coralineandherbooks

10 komentářů:

 1. Moc krásný článek! :) Chtěla jsem se zeptat, zda knížky The Last Namsara a The Cruel Prince mají těžkou angličtinu? Hodně mě zaujaly oba tituly, ale angličtina není mou silnou stránkou.. Děkuji za odpověď :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji. Hele ani bych neřekla, ale The Cruel prince občas obsahuje archaismy a to už je někdy těžší, ale google pomůže. ;)

   Vymazat
 2. Vidím, že všichni začínáme rok s tím že se omezujeme :-D

  OdpovědětVymazat
 3. Tak The Cruel Prince ti fakt závidím, taky budu asi brzo objednávat, hrozně mě to láká :D A upřímně, teď mě kvůli tobě láká i The Last Namsara, sakra! :D
  Krásné přírůstky i záložky :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Joji, takhle jsem hlavu zamotala nejenom tobě, ale obě mohu doporučit. The Cruel Prince je temná fantasy kniha o pyšných vílách a zabíjení, naopak The Last Namsara je o dracích, legendách a pohádkách. ;)

   Vymazat
 4. Moc pěkné přírůstky a fotky :) Ani nevím kterou obálku Cruel Prince bych chtěla, všechny jsou nádherné :) A The Last Namsara mě taky láká :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuji.The Last Namsara je boží. A je udělaná úplně suprově. Do konce týdne se pokusím na ni udělat recenzi, protože potřebuji všem ukázat, jak je skvělá uvnitř.🙏

   Vymazat
 5. Krásné přírůstky a fotky! Ať ti taková hromada přibývá každý měsíc :) ♥

  OdpovědětVymazat

Děkuji ti za komentář.