neděle 9. září 2018

Její rodiče píší o duchách, ale ona jediná je vidí! || City of Ghosts

Titul: City of Ghosts
Autor: Victoria Schwab
Orig. vydání: 2018
Série: Cassidy Blake #1
Počet stran: 285
Moje hodnocení: 95%


Příběh(NENÍ POTŘEBA ČÍST):
Cassidy Blake žije ve zvláštní rodině. Její rodiče jsou autoři knih o duchách, ale nikdy doopravdy žádného neviděli. Za to Cassidy ano! Vlastně její nejlepší kamarád je jeden z nich.
Když Cassidiny rodiče dostanou úžasnou možnost mít vlastní seriál o nejstrašidelnějších místech planety. Samozřejmě, že řeknou ano a jejich první zastávka je Edinburgh ve Skotsku. Zde je Cass obklopená duchy a ne všichni jsou přátelští. Potom potká Laru, která je stejná jako Cass, ale až v tuto chvíli si Cass uvědomí, že toho o duchách a mezisvětu ví málo.
Pokud jste si přečetli příběh, v pořádku žádné spoilery se v něm nevyskytují, ale nedoporučuji číst jiné anotace, prozrazují toho až příliš mnoho.
Co potřebujete vědět je, že se v knize objevují DUCHOVÉ! No není to paráda. Kniha přímo stvořená  na Halloween!

Obálka:
Tady se UK a US opravdu liší tím způsobem, jaký žánr připomínají. UK spíše připomíná Middle grade žánr, není tak strašidelná, ale přesto mi vyvolává vibes duchů. US je opravdu strašidelná. Vidět tutu knihu s touto obálkou v knihkupectví, řeknu, že je to normálně kniha pro dospělé žánru horor! Opravdu mě děsí. Původně se mi líbila více US, ale po dočtení příběhu ke knize více sedí jemnější UK obálka, tím ale netvrdím, že si americkou verzi nikdy neobjednám. :D
UK
US
Angličtina:
O těžkosti angličtiny jsem o této knize již mluvila v tomto článku. Avšak připomenu ráda znovu. :) Je to žánr Middle grade a ten je vždy jednodušší, protože je určený mladším čtenářům, ale to s tím, že si ji můžete přečíst v jakémkoliv věku nemá nic společného. Je to tak úžasně napsané, že to doporučuji jakékoli věkové kategorii a hlavně začátečníkům. Navíc v knize si hlavní hrdinka dělá srandu a rozebírá, v čem jsou jiné britská, americká a skotská angličtina. Nejenom že vám to opravdu něco dá, ale je to ještě tak moc vtipné. :D

Moje recenze:
Úplně nevím jak začít. Jak už jsem řekla, knížka není jen pro mladší čtenáře. Je to roztomilý a strašidelný příběh o přátelství a o duchách. Nechybí zvraty! Zvláště u dvou jsem opravdu doslova čuměla! Jo, zastavilo se mi srdce. No a pokud si nepřečtete o čem kniha je a prostě sáhnete naslepo a začnete číst, tak budete mít ještě větší zážitek.
V knize je dokonce mapa pro ty, kteří se rádi orientují, ale zrovna v této knize není nijak těžké a důležité se orientovat.
Hlavní postava Cass je sice mladší dítě 12 let, ale není to žádný otravný fracek. Prostě malá holčička milounká, ale přesto silná hrdinka, připomínající Koralínu od Neila Gaimana. Jejího nejlepšího kamaráda si určitě oblíbíte jako já. Částečně je to i o nich a jejich přátelství. V knize není žádná hromada postav, ale to je na tom to nejsilnější. Nemusíte psát o 120 postavách jako Maasová, abyste napsali dobrou knihu.
Co se příběhu týče není to žádná levná náhražka YA, naopak. Pro Middle grade žánr bych docela řekla strašidelné. Asi děti vydrží víc jak YA čtenáři. :D Autorka nad tím opravdu přemýšlela a každé slovo promyslela, už teď vím, že brzy sáhnu po její další knize. Je to důkazem toho, že Victoria Schwab je skvělá autorka, která má opravdu talent. To poznáte hned z prvních stránek knihy. Chytne vás a nepustí.


Knížku bych doporučila všem, co opovrhují žánrem Middle grade, protože tohle změní váš názor. No a milovníci Koralíny si také v knize najdou to svoje.
Toto není reklama, ale knihu sežene za pěkný peníz zde. No a poštovné na této stránce je ZDARMA.

HODNOCENÍ:

recenzi napsala:


2 komentáře:

  1. Páni, tak ta vypadá dobře. Určitě si ráda časem přečtu.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Jsem ráda, že jsem tě nalákala. :) Děkuji za přečtení článku.

      Vymazat

Děkuji ti za komentář.