čtvrtek 20. září 2018

Seznamte se: Stephanie Garber

Vítám vás u nového článku a úplně nové rubriky. V tomto druhu článků bych se chtěla podívat na zoubek a život autorům, které MILUJU! Teda minimálně nějakou jejich knihu. Jde o to, abyste poznali, jaké knihy autor/ka napsal/a, jaká je její styl a jaký je její život. A začneme tuto sérii autorkou mého milovaného Caravalu a Legendary a je to.......(Páni, se to snažím napínat a přitom vy už jméno autora znáte z názvu článku. :D )
Je to Stephanie Garber.

Americká bestsellerová autorka, která když nepíše učí kreativní psaní na soukromé vysoké škole v Severní Kalifornii. Caraval je její debut a už na něj byla prodána práva na filmovou podobu Twentieth Century Fox. Na svém kontě má zatím jen dvě knihy, ale už tak se řadí mezi nejznámější americké autory YA knih!
Stephanie jako většina autorů začala psát, aby se uživila a po vystřídání několik prací se spokojila s tím být spisovatelka.
Autorka má zatím rozepsanou pouze jednu trilogii Caraval, ale na svých sociálních sítích oznámila, že v universu Carvalu by ráda vydala i jiné knihy. Jéééééj!

Knihy, které jí vyšly:
  • Caraval - 4,8*/5* (2017)
  • Legendary/Legenda - 5*/5* (2018)

Caraval (anotace)

Než vstoupíte do světa Caravalu, mějte na paměti, že je to jen hra.

Ať už jste o Caravalu slyšeli cokoli, určitě se to nevyrovná realitě. Je to víc než hra! Je to magie. Scarlett vždy toužila Caraval zažít a letos dostala pozvánku. Jenže vzápětí unese její sestru Tellu tajemný režisér celého představení. Není se čeho bát, Caraval je přece jen zdání. Ale co když ne? Ať už je to jakkoli, Caravalem musí Scarlett projít i se zlomeným srdcem a sestru rychle najít, než se spustí nebezpečný dominový efekt následků a navždy ji ztratí.


Druhý díl s názvem Legenda už  vyšel 17.9.2018!!!
Je to pecka! Lepší jak jednička. Moc doporučuji!Jestli jste ještě nečetli Caraval, tak nechápu, že jsem za vámi ještě nepřišla a nezavraždila, protože to je pecka! I když jsem slyšela, že český překlad za to moc nestojí. Originální verzi zvládnete přečíst. Pokud bych vám měla nějak přiblížit obtížnost angličtiny, tak asi by to zvládl člověk s úrovní A2.
Sice ano, autorka dost píše dlouhá souvětí, ale nedá se v nich ztratit nebo neporozumět. Dokáže si vyhrát s každou větou. Píše napínavě a já doufám, že někdy napíše nějaký thriller nebo psychothriller.
Legendary se řadí mezi mých TOP 10 favorites book!
Je neuvěřitelné, že druhý díl většinou tzv. "vycpávkový" je tady v tom případě ještě lepší jak první. Opravdu u některých kapitol jsem se musela až zastavit, jak je možné, že jsou tak dobře napsány oproti Caravalu. Doporučuji se pozastavit nad kapitolami 12 a 13! Ty jsou prostě napsané neuvěřitelně. Autorka vás dokáže napnout jak strunu, ale zároveň nic zbytečně neprodlužuje.
Co naopak neumí je psát citáty. V knize je jich tak mizerně málo, až se mi chce brečet.

Bude vycházet:

  • Finale (Květen 2019)
anotace

Welcome, welcome to Caraval...all games must come to an end.

It’s been two months since the last Caraval concluded, two months since the Fates have been freed from an enchanted deck of cards, two months since Tella has seen Legend, and two months since Legend claimed the empire’s throne as his own. Now, Legend is preparing for his official coronation and Tella is determined to stop it. She believes her own mother, who still remains in an enchanted sleep, is the rightful heir to the throne.

Meanwhile, Scarlett has started a game of her own. She’s challenged Julian and her former fiancé, Count Nicolas d’Arcy, to a competition where the winner will receive her hand in marriage. Finaly, Scarlett feels as if she is in complete control over her life and future. She is unaware that her mother’s past has put her in the greatest danger of all.

Caraval is over, but perhaps the greatest game of all has begun―with lives, empires, and hearts all at stake. There are no spectators this time: only those who will win...and those who will lose everything
.


Odkaz na stránky autorky tady.
Tuto sérii vám doporučuji celým svým srdcem a doporučuji vám sledovat autorku na IG, protože tam někdy přidává informace ze zákulisí. :)


*všechny data která jsou u knih uvedena jsou vztahována k originálům, pokud není řečeno jinak
**obrázky a anotace jsou z goodreads
Děkuji moc za přečtení. Která YA autorka vás zaujala svým stylem psaní a teprve jí vyšlo jen pár knih?
- KájaŽádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji ti za komentář.