úterý 25. června 2019

Mini recenze: Nenechám tě odejít

orig. název: Never let you go
autorka: Chevy Stevens
překlad: Ivana Svobodová
žánr: psychothriller
nakladatelství: Ocelot
Anotace: Před jedenácti lety uprchla Lindsey s dcerou Sophií před svým násilnickým manželem, který se ji pokusil zabít. Našla si nový domov, začala s podnikáním a snažila se odstřihnout od svého starého života. Myslela si, že unikla temné minulosti a že je v bezpečí. Po jedenácti letech je však exmanžel Andrew propuštěn z vězení a Lindsey se začínají dít strašidelné věci. Někdo se jí vkrade do domu, pokusí se otrávit psa a napadne jejího přítele. Andrew tvrdí, že to není on. Že se změnil. Může mu věřit? Nebo za útoky stojí někdo, kdo je Lindsey blíž než si sama myslí? A jak se může drobná lest, kterou Lindsey před lety provedla, změnit v její největší noční můru? Můj názor: 
Kvalitou přirovnatelné k jiným bestsellerovým autorům psychothrillerů, avšak já jsem si s touto knihou uvědomila, že pravděpodobně tento žánr se hodí na jiné roční období než na léto. Samozřejmě je toto jenom moje preference. Zkrátka v létě ráda čtu fantasy a sebevzdělávací knížky, zatímco psychothrillery a thrillery se dle mých preferencí hodí na podzim a na zimu, proto knihu asi ještě jednou přečtu na zimu, abych dosáhla té temné atmosféry.
Velké plus je pohled na jeden příběh z pohledů dvou postav, z toho vám zkrátka běhá mráz po zádech. Rozhodně další plus je téma, které mě zaujalo už dle anotace.
Obálka. Páni! Tady opět česká obálka předčila tu původní.
goodreads.com
Kniha se skvěle četla a atmosféra rovnoměrně houstla od prvních stran a celková zápletka se začíná rozjíždět v prvních desítkách stran, takže nemusíte na nic čekat. :)
Za mě osobně veliké doporučení, ale počkejte si na správnou atmosféru.
Hodnocení:
4*/5*
Moc děkuji Megaknihy.cz za poskytnutí knihy na recenzi.
Více o mém názoru na mém IG @coralineandherbooks

1 komentář:

Děkuji ti za komentář.