neděle 2. prosince 2018

Atticus v Praze! Kdo? No přece ten básník s maskou! || Autogramiáda a autorské čtení

Zdravím vás po dlouhé době u dalšího článku.
V dnešním článku bych chtěla rozebrat autogramiádu Atticuse, která se konala 1.12. 2018 v Luxoru na Václaváku. 

Moje příprava byla jako vždy na poslední chvíli. Knížky jsem si koupila až ve středu a naštěstí jesem stihla Love her Wild první sbírku poezie přečíst. Bohužel vůbec nijak mě to nezaujalo. Hlavní problém bude v tom, že Atticus je chlap a jeho myšlenky, se zcela liší od těch mých a věřím, že klukům se to bude líbit více než děvčatům, ale to je pouze můj osobní názor.

Druhou sbírku s názevem The dark between stars jsem už nestihla přečíst. Ale tak co. Někteří přišli zcela nepřipravení, viď Klárko. :D
A tady začáná můj vtipný/smutný příběh. Jak jsem již řekla, Klárka přišla nepřipravená a doufala, že si na místě bude moci knihy koupit. V ten stejný den její banka měla nějaké problémy, takže si nemohla skoro celý den vybrat žádné peníze ani platit kartou. Prostě katastrofa. No a jelikož mně se tolik Love her Wild nelíbilo, rohodla jsem se Klárce dát druhou knihu, aby měla aspoň jednu podepsanou. A pak přišel Atticus.
@klariny.knihy a @annainword
Tento mladý anonymní básník mě a všechny přítomné svými básněmi a emocemi zcela uchvátil. Nikdo nevěděl, co máme od této akce očekávat a mě osobně dost překvapilo, že nebyl přítomný žádný tlumočník a nikdo, kdo by tuto akci organizoval a dělal moderátora. Je pavda, že jedna paní ho uvedla a zeptala se na dvě otázky a pak už to nechala na něm. To bylo zcela neobvyklé. Takže  se nejdříve představil, pak odpovídal na nějaké dotazy a nakonec i předčítal své básně, což byl opravdu nepopsatelný zážitek. I já, která přečetla jeho první sbírku s výrazem meh, jsem byla nadšená a po té co, četl i básně ze své druhé knihy, jsem se rozhodla, že si ji na místě koupím a nechám si podepsat nakonec dvě knihy.
Takže plán byl takový, že nejdříve si nechám podepsat jednu knihu, vyfotím se s ním a pak odběhnu dolů do Luxoru koupit tu druhou. Tohle bylo možné jen díky tomu, že jsme byly ve frontě jedny z prvních. A pak jsem přišla na řadu, kdy jsem obejmula Atticuse a dostala podpis. Chtěla jsem mu toho říct tolik, ale v ten okamžik jsem zapomněla slova. Zeptal se mě na základní otáku: How are you? A já jsem asi minutu byla jako kdybych byl němá. Úplně mi došla slova. Pak jsem se oklepala a odpověděla mu, zeptal se mě, jak se jmenuju a obejmul mě. Bylo to jak sen.
Byl opravdu neskutečný. S každým se vyfotil, podepsal mu knihu a zeptal se ho na pár otázek. Svých fanoušků si opravdu váží a co jsme tak odvodily, tak bude mladý. A vidět a hlavně slyšet mladého člověka mluvit o poezii s takovou vášní bylo úchvatný. Nedokážu ani popsat, jak moc si svých fanoušků váží a jak si váží oni jeho.
Ještě se na chvíli pozastavím u jeho merche! Ano, poprvé nějaký zahraniční autor dovezl i svůj merch. Samozřejmě, že byl drahý. Tričko okolo osm set korun a mikina 1000Kč. Jenže poslední, kterou měli vykoupila Danča. Takže my s Aničkou jsme odcházely trochu smutné. :(
A tady je už moje vytoužená fotka s Atticusem. Tvářím se jak úplná k****, ale stejně ta fotka je pro mě vším! Děkuji úžasné fotografce a mé parťačce @knizni_pristaviste (Sabča)
Samozřejmě, že některé se dojetím robrečely. Viď Dančo, ty naše kočičko.
A v tento okamžik jsem začala panikařit a letěla jsem do patra -1, kde se nachází anglické knihy. Nejdříve jsem tak klasicky 5 minut hledala nějakého pracovníka, klasický Luxor, když jsem ho našla, řekl mi, že všechny knihy jsou v patře, kde se odehrávala autogramiáda. Doběhla jsou do horního patra a zeptala se dalšího zaměstance. Po tom, co jsem ji asi 6 krát řekla, že chci od Atticuse ten druhý anglický díl The dark between stars, mě zaměstnankyně zavedla ke kupičce s čekými knihami a já ji znovu musela říkat, že chci ten druhý díl, tak mi řekla, že neví. Takže jsem se zeptala paní na pokladně a ta mi konečně řekla, že měli pouze 8 kusů a že už jsou vyprodané. Já naštvaná, že když mají autogramiádu, tak maji na prodejně jen 8 kusů jsem vyletěla z Luxoru a letěla do nejbližšího knihkupectví naproti. Netuším ani název, ale když jsem knihu našla a viděla, že ji tam prodávají za 459Kč, tak jsem si řekla NE. Holky mezitím stály ještě jednou ve frontě na podpis polaroid fotky. A psaly mi jaký je aktuální stav. Když jsem doběhla do Dobrovského, kde jsem popadla první knihu a běžela k pokladně, kde přede mnou bylo dalších 6 zákazníků, myslela jsem že už to nestíhám, tak mi holky psaly, že už do 10 minut to bude končit. Zaplatila jsem a utíkala přes celý Václavák. Doběhla jsem do nejvyššího patra Luxoru a už jsem viděla, jak Atticus i se svými lidmy odchází, a že jsem to nestihla. Došla jsem k hokám, kde jsem se rozbrečela. (Ano, bylo mi to hodně líto) Ale Sabča s Klárkou to vzaly do svých rukou a doběhly jěště za Atticusem. Řekly mu, že jedna jeho fanynka brečí, že se na ni nedostalo, a přesto, že manažerka řekla ne, tak Atticus s milým úsměvem knihu podepsal a napsal navíc úžasné věnování : Lots of Love. (Hned nazačátku autogramiády nám řekli, že nikomu psát věnování nebude, že by to trvalo dlouho, takže ten kdo má věnování, je šťastlivec) Závěrem: Z absolutního zoufalství jsem se dostala do euforie radosti z toho, že mám unikátní věnování! Prostě splněný sen!
Po skončení autogramiády jsem já, Sabča, Anička a Klárka vyrazily na horkou čokoládu, protože Klárka nepije ani čaj ani kafe. Jaký to knižní barbar! :D  A celou autogramiádu jsem ještě probraly jednou. :)
Jako na každé autogramiádě v Luxoru tam bylo vedro a i zážitek narušovala kavárna, která dokázala svojí hlasitou přípravou kávy přehlušit i Atticuse, který mluvil do mikrofonu. Ale buďme rádi, že vůbec něco takového u nás je. I to horko za to stojí. 
A třešnička na konec. Oznámil nám, že zrovna podepsal smlouvu na třetí knihu! Jééééj!
A to by bylo všechno.
Byli jste na autogramiádě? Jaký máte názor na moderní poezii? Co byste mi doporučili?
Za mě rozhodně vede Amanda Lovelace. :D
- Kája

2 komentáře:

  1. Skvělý článek! Moc jsem se pobavila! Myslím, že ti sedí hovorovější články s humorem! Autogramiáda byla skvělá a jsem moc ráda, že jsem šla <3 Už čtu Druhý svazek a vím, že jakmile vyjde ten třetí, hned si ho běžím koupit <3 Děkuji za společnost!!!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkuji moc. Zkrátka mám humorný život. :D Já děkuji za společnost. :)

      Vymazat

Děkuji ti za komentář.